News

Control: The Foundation z nowym trailerem i datą premiery

Dodatek zadebiutuje już 26 marca, ale jedynie na PS4 i PC. Zieloni za sprawą umowy o ekskluzywności będą musieli poczekać do czerwca.

Control od Remedy Entertainment nie miało dobrego startu. Gra spotkała się z masą negatywnych opinii graczy, którzy krytykowali ją za karygodnie niską wydajność na bazowych wersjach konsol Control otrzymuje bardzo rozbieżne oceny. Płynność potrafi spaść do 10 klatek. Deweloperzy zareagowali natychmiast i niedługo później udostępniono specjalną łatkę, która miała naprawić omawiane problemy. Pomimo szybkiej reakcji niesmak jednak pozostał, rzutując na odbiór tytułu przez kolejnych graczy.

Pomimo tego i niezbyt szokującej sprzedaży tytułu deweloperzy zdecydowali się dalej wspierać produkcję kolejnymi dodatkami. Na temat pierwszego zatytułowanego The Foundation, jaki ma zadebiutować 26 marca, wiemy już całkiem sporo, natomiast drugie DLC pozostaje z grubsza tajemnicą, a na jego premierę poczekamy jeszcze kilka miesięcy.

Twórcy, korzystając z czasu, jaki pozostał im do debiutu, zdecydowali się udostępnić trailer omawianego DLC, pozwalający zapoznać się z obszarem działań oraz kilkoma nowymi umiejętnościami bohaterki.

W dodatku po raz kolejny pokierujemy Jessą Faden, która starając się zapobiec wchłonięciu przez inny wymiar stanowiącego miejsce rozgrywania się akcji wieżowca Oldest House, musi udać się w długą podróż przez tajemnicze jaskinie zwane Foundation i postarać się zatrzymać destrukcyjny proces. Pomóc w tym może jedna z pracownic korporacji Helen Marshall, której zagadkę zaginięcia musimy w trakcie zabawy rozwiązać i po raz kolejny uratować świat przed zagładą.

DLC zapewni kilka nowości jak umiejętność Shape, ulepszenie do broni Fracture pozwalające dowolnie kształtować i niszczyć otoczenie lokacji, czy upgrade tarczy pozwalający szarżować na przeciwników. Nie zabraknie także kilku nowych rodzajów oponentów, którzy będą starali się nasze starania zniweczyć. Ukończenie dodatku ma zająć graczom od 4 do 5 godzin.

Control: The Foundation zadebiutuje 26 marca na PS4 oraz PC. Posiadacze Xbox One na DLC zaczekają aż do 25 czerwca za sprawą umowy o ekskluzywności podpisanej zarówno przez Epic Games jak i Sony.

Platformy:
Gry:
Czas czytania: 2 minut, 40 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Jest pełna specyfikacja Xbox Series X

arrow-right
arrow-right

Resident Evil 3 otrzyma demo w przyszłym tygodniu? Znany informator potwierdza

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: