News

Cyberpunk 2077 dostanie stacje radiowe, aby pojazdy prowadziło się przyjemniej

Kolejnego GTA na tej generacji konsol na pewno nie uświadczymy, ale kto wie, może namiastką będzie właśnie polska produkcja.

Ciekawy wątek został poruszony przez konto twitterowe Cyberpunka 2077. Wcześniej pojawiały się już informacje o tym, że w grze będzie można wybierać dowolnie auta i motocykle którymi się poruszamy, teraz dostaliśmy też potwierdzenie, że w grze pojawią się stacje radiowe. Mówi się też o garażu gracza, gdzie można by zachowywać swoje (zapewne kradzione) pojazdy.

W grze ma być dostępny pełen wachlarz stacji radiowych z różnymi gatunkami, nie tylko predefiniowane kawałki będące tak naprawdę tłem do historii, jak było to chociażby w Wiedźminie (każda kraina/miasto miały swój motyw). Kto wie, może to właśnie w tym kontekście wyjaśni się powiązanie gry z Lady Gagą, która miała być jedną z bohaterek (być może zagra i w radiu i jakąś rolę w queście). Wygląda więc, że mimo RPGowej otoczki, dzięki ciężkiemu klimatowi i szemranym interesom, Cyberpunkowi bliżej będzie do futurystycznego GTA z czymś na wzór Falloutowego VATS (twórcy obiecują możliwość wybierania celów w trybie aktywnej pauzy, a nie tylko typową strzelaninę FPS), niż do przeciętnego przedstawiciela RPG. W końcu w ilu RPGach mogliśmy dowolnie poruszać się samochodami?

CDPRed powolu buduje obraz, gdzie Cyberpunk jest grą dla znacznie większej publiczności niż z początku się wydawało, i jeszcze na koniec tej generacji może wyznaczyć ciekawe standardy i zawiesić wysoko poprzeczkę właśnie serii GTA, której kolejna część na pewno powstaje z myślą o next-genach, a której pełnoprawnej części na tę generację tak naprawdę nie było (GTA V to remaster z PS3/X360). Może się nawet okazać, że CDPRed nauczy Rocsktara jak się robi gangsterskie gry w otwartym świecie, tak jak nauczył Bioware jak się robi RPGi, przez co boją się zapowiedzieć teraz Dragon Age 4 (a od dawna mówi się, że powstaje). Oby jednak nie okazało się, że zbyt wiele to i świnia nie zeżre. Przekonamy się w kwietniu.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 46 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Najlepsze gry pierwszego półrocza 2019 okiem forumowiczów

arrow-right
arrow-right

GOG Galaxy 2.0 z perspektywy konsolowca

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: