News

Cyberpunk 2077 - dyrektor questów i reżyser odchodzą ze stanowisk

Dział techniczny zapewne nadal crunchuje aby poprawić grę...

Cyberpunk 2077, mimo niemal pół roku obecności na rynku (ta minie 10 czerwca), nadal jest grą ze sporymi problemami. Tyle, że jeśli mówić prawdę to gra ma jedynie problemy techniczne, w tym bugi i skaczący framerate, natomiast fabuła jest absolutnie obłędna i każdy kto przeszedł grę powie, że treściowo jest to przynajmniej 9,5/10 punktów. Nawet mimo faktu, że wybory nie wpływają praktycznie na zakończenie ( 98% wyborów w Cyberpunk 2077 nie wpływa na żaden element fabuły).

Dzisiaj w sieci pojawiają się jednak informacje, że ze swoim stanowiskiem pożegnał się Adam Badowski, który w CD Projekcie pracuje jeszcze od czasów pierwszego Wiedźmina (co ciekawe, wtedy robił do niego modele 3D). Od dawna w sieci krążą pogłoski, jakoby Badowski nie do końca radził sobie na stanowisku reżysera (pada wręcz słowo niekompetentny), czy też zwyczajnie nie umiał rozmawiać i zarządzać pracownikami - a jak wiadomo konflikty nie pomagają przy tak złożonych projektach. Co ciekawe, Badowski pozostaje w firmie i ma zająć się "innymi obowiązkami kierowniczymi" co stoi w sprzeczności z opiniami pracowników na temat umiejętności zarządzania. Szefostwo widocznie uważa inaczej, lub zwyczajnie nie ma co wierzyć plotkom z "przecieków".

Z firmą żegna się natomiast całkowicie Mateusz Tomaszkiewicz, quest director, który poza questami w Cyberpunku pracował też w tej samej roli przy Wiedźminie 2 i 3 - i myślę, że można tutaj powiedzieć iż jest to spora strata dla firmy, bo przecież akurat questy w tych grach przy których Tomaszkiewicz pracował to jedne z najfajniejszych w historii gier wideo. Firma która przyjmie go teraz pod swoje skrzydła zapewne za kilkanaście miesięcy uraczy nas jakąś fabularną perełką.

Wcześniej z firmy odszedł też Konrad Tomaszkiewicz, drugi reżyser Cyberpunka, na którym wisiały poważne zarzuty o mobbing, ale ostatecznie został z nich oczyszczony - mimo to, po takiej aferze nie miał już ochoty zostać w firmie - i wcale się nie dziwię, jaka by bowiem prawda nie była, miał z kimś na pieńku i zamiast eskalować konflikt czasem lepiej odpuścić.

Ponieważ jednak świat nie lubi pustki, na miejsce Badowskiego wchodzi Gabriel Amatangelo, wcześniejszy dyrektor kreatywny Cyberpunka. Pracował też przy Star Wars: The Old Republic oraz dodatkach do Dragon Age: Inkwizycja, kompetencji mu więc raczej nie brakuje. Pozostałe puste stanowiska zapewne zostaną obsadzone właśnie przez niego.

Przez te zmiany zmianie ulegnąć mogą też plany CD Projektu - w tej chwili powinniśmy już dostać pierwsze większe DLC do gry - na infografice którą zaprezentowano po premierze w ramach "programu naprawczego" jesteśmy już bowiem praktycznie w połowie roku i zbliżamy się do aktualizacji next-genowej, o której jest niestety cisza.

Od czasu patcha 1.2 wydanego 29 marca w CD Projekcie zrobiło się trochę cicho na temat gry (były jeszcze hotfixy, ostatni miesiąc temu), a co ważne firma nadal nie potrafi przekonać Sony, aby ich produkcja wróciła do PS Store.

Czekamy więc na jakieś nowe konkretne informacje z nowymi datami - zapewne wszystko dostaniemy w ramach czerwcowych eventów growych już za 2 tygodnie.

Czas czytania: 3 minut, 42 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Planszowy Wiedźmin zebrał już ponad 17 mln złotych

arrow-right
arrow-right

14 nowych minut z Horizon II: Forbidden West

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: