News

Dreams otrzymuje pierwsze recenzje. Nowa gra Media Molecule to prawdziwy hit

Długo czekaliśmy na premierę, ale było warto.

Media Molecule to studio z długą historią. Stanowiąca własność Sony firma od swoich początków kojarzona jest z rewolucyjnym cyklem Little Big Planet — unikalnej gry kreatywnej udostępniającej szerokie możliwości tworzenia światów przez samych graczy i publikowania ich później w sieci. Po stworzeniu trzeciej części cyklu deweloperzy zajęli się produkcjami z serii Tearaway, a w 2013 podczas PlayStation Meeting ujawnili istnienie nowego projektu pt. Dreams. Po wielu latach produkcji gra trafia w końcu do sprzedaży w finalnej wersji i wydaje się, że spełniła ona oczekiwania fanów.

Dreams w serwisie OpenCritic uzyskał aż 93/100 punktów stając się jedną z najlepiej ocenianych gier ostatnich kilku lat. Recenzenci zgodnie chwalą tytuł za niezwykle rozbudowany tryb kreatywny i możliwości, krytykując jednocześnie niezbyt dokładne sterowanie i konieczność nauki systemu tworzenia światów.

Wielu z nich otwarcie przyznaje, że nowa gra Media Molecule to prawdziwie unikalny projekt, dzięki któremu wiele osób niemających doświadczenia z programowaniem czy IT może z niewielkim wysiłkiem przelać swoje pomysły w wirtualny świat, a z ich dzieł będą korzystać setki innych graczy.

Gra trafiła do wczesnego dostępu na PS4 w kwietniu ubiegłego roku i za sprawą jej niemal nieograniczonych możliwości w tworzeniu światów szybko zrobiło się o niej głośno W Dreams można zrobić praktycznie każdą istniejącą grę. Fani w wersji beta stworzyli, chociażby uproszczoną wersje poprzedniego produktu studia — Little Big Planet, a nawet odtworzyli pierwszy Metal Gears Solid z PSX! LittleBigPlanet odtworzone w Dreams. MGS z PSX też.. Teraz do dyspozycji graczy oddano produkt w pełnej wersji z jeszcze większymi możliwościami, toteż spodziewamy się wysypu podobnych materiałów w najbliższych tygodniach.

Dreams podobnie jak poprzedni hit studia — Little Big Planet to w dużym uproszczeniu gra umożliwiająca tworzenie innych gier. Gigantyczne możliwości udostępnionych narzędzi pozwalają nie tylko stworzyć nowe tytuły, ale także odtworzyć w Dreams już istniejące gry. Warto pamiętać, iż produkcja nie jest nastawiona jedynie na tworzenie zawartości, mniej kreatywni gracze mogą zawsze odkrywać stworzone przez innych użytkowników światy, a te z racji możliwości są niesamowicie różnorodne i oryginalne.

Tytuł zadebiutował w dniu dzisiejszym (14 lutego) wyłącznie na PlayStation 4. Spekuluje się o możliwej premierze gry na pecetach.

Platformy:
Gry:
Czas czytania: 3 minut, 3 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Sony ma problemy z ustaleniem ceny PlayStation 5. Części mają być bardzo drogie

arrow-right
arrow-right

Sony na PAX East. Bez Ghost of Tsushima, ale za to z The Last of Us II

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: