News

DualShock 5 będzie kompatybilny z PS4? Taki zapis widnieje na francuskiej stronie PlayStation

Astrologowie ogłaszają miesiąc kompatybilności — sprzedaż DualShocków 4 zmniejsza się.

A gdyby tak kontroler nowej generacji był kompatybilny ze starą konsolą? Taka myśl w ostatnich miesiącach z pewnością przebrnęła przez umysły wielu fanów niebieskiej strony mocy. Choć Microsoft wraz ze swoim Xbox Series X ogłosił już, że nowy pad będzie z Xbox One kompatybilny, to w przypadku urządzenia Sony takiej informacji nie mieliśmy, aż do teraz.

Na oficjalnej francuskiej stronie PlayStation pojawił się bowiem zapis sugerujący, iż DualShock 5 będzie z obecnymi konsolami kompatybilny:


Często w przypadku nieumyślnego ujawnienia takich rewelacji wpis zostaje z reguły szybko usunięty, by nie siać dezinformacji i ukryć plany korporacji na jeszcze kilka miesięcy. Tym razem tak się nie stało — informacja ta wciąż widnieje na witrynie PlayStation , co stanowi dość wymowny dowód jej prawdziwości, abstrahując od obecności na oficjalnej stronie oczywiście.

Niestety tych chcących już strzelać korkami od szampana muszę zasmucić, gdyż jest jedna rzecz, która na tej stronie po prostu nie pasuje — data modyfikacji artykułu, jaka wskazuje na 17 stycznia 2017 roku. Prace nad nową konsolą zapewne były już prowadzone, ale ciężko uwierzyć, że zaktualizowano stronę z takim wyprzedzeniem. Systemy aktualizacji treści na stronach internetowych pole to aktualizują w znakomitej większości automatycznie, toteż o pominięciu aktualizacji daty raczej nie może być mowy.


Jeśli to przypuszczenie się potwierdzi, to korzystać z nowego i ulepszonego kontrolera będziemy mogli bez wymiany sprzętu, na PS4. Jego projekt najprawdopodobniej przedstawia patent, jaki mogliśmy oglądać już w listopadzie  Sony rejestruje patent nowego kontrolera. Czy tak będzie wyglądał DualShock 5?.

Niestety nie wiemy, czy urządzenie przy podłączeniu do konsoli obecnej generacji weszłoby w swoisty „tryb kompatybilności”, w którym będzie zapewniać jedynie funkcje swojego starszego brata — DualShocka 4 czy też będziemy mieli szansę skorzystać z zawartym w nim nowości, na przykład haptycznych wibracji czy adaptacyjnych triggerów (stawiających opór). Nietrudno zgadnąć, że ten drugi scenariusz jest niewątpliwie trudniejszy do zrealizowania, ale z pewnością wciąż wykonalny.

Na potwierdzenie lub zaprzeczenie tej informacji będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, choć spodziewamy się, że stanie się to jeszcze przed zaplanowaną na koniec roku premierą konsol nowej generacji — PS5 i Xbox Series X.

Tagi:
Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 55 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Star Wars Jedi: Fallen Order. Nowy patch odblokowuje bonusy z pre-orderów dla wszystkich

arrow-right
arrow-right

Nowy sezon w Crashu niczym wyjęty z Mad Maxa

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: