Osadzona w świecie Gwiezdnych Wojen produkcja Respawn Entertainment była długo wyczekiwania przez fanów uniwersum długo wyczekiwaną produkcją. Tytuł w glorii i chwale pojawił się na półkach sklepowych 15 listopada 2019 i szybko został odebrany przez graczy jako całkiem udana gra. Choć do perfekcji tytułowi nieco brakowało, to za sprawą znanej marki osiągnął on zadowalający wynik sprzedażowy Star Wars Jedi: Upadły Zakon odnosi sukces sprzedażowy, dzięki czemu wiele mówi się teraz o produkcji sequela —  Respawn poszukuje nowych pracowników. Czy powstaje sequel Star Wars Jedi: Fallen Order?.

Studio odpowiedzialne za projekt oczywiście wciąż wspiera swoje dzieło w postaci patchy i to właśnie jeden z nich jest bohaterem tego wpisu. Konkretnie chodzi o wprowadzoną zaledwie wczoraj łatkę, która oprócz usunięcia paru błędów... odblokowała preorderowe bonusy dla wszystkich graczy.

Dla klientów, którzy zakupili produkcję Respawn Entertainment w ostatnich tygodniach to całkiem miły prezent, ale trudno nie odnieść wrażenia, iż decyzja producenta jest trochę niesprawiedliwa. Urażeni poczuć się mogą bowiem najwierniejsi fani zarówno studia, jak i uniwersum, gdyż omawiane bonusy otrzymywali jedynie dotychczas Ci konsumenci, którzy na zakup tytułu zdecydowali się jeszcze w przedsprzedaży. Wiązało to się oczywiście z dużo większymi kosztami rzędu ponad 250 złotych, a teraz właśnie odebrano im jeden z ekskluzywnych atutów preorderowego wydania.

Nie trudno zgadnąć, że takie postępowanie dewelopera nie spotkało się raczej z pozytywną reakcją z ich strony. W chwili pisania tego artykułu gracze, jacy złożyli zamówienie przedpremierowane wciąż wylewają na twórców pomyje w oficjalnym poście na platformie Reddit przekrzykując się jednocześnie z drugą grupą klientów, którzy grę zakupili później i są z nieoczekiwanego prezentu zadowoleni.

Dodawanie kosmetycznych bonusów to zamówień przedpremierowych to żadna nowość, a powszechna praktyka. Studia często dodają coś ekstra, by ludzi nie do końca zdecydowanych zachęcić do zakupu i w ten sposób „zaklepać” sobie środki jeszcze przed debiutem tytułu. Późniejsze udostępnianie tych dodatków dla wszystkich nie zdarza się jednak zbyt często, gdyż może się to odbić negatywnie na liczbie zamówień przedpremierowych w przyszłości. O tym czy decyzja Respawn Entertainment odbije się na nastrojach graczy, przekonamy się dopiero w późniejszym czasie.