News

[Aktualizacja] E3 oficjalnie odwołane

Kolejne gwoździe do trumny amerykańskiej imprezy.

Aktualizacja: 16:50

Targi E3 zostały odwołane przez ESA. Po 25 latach wzlotów i upadków impreza nie odbędzie się. Organizator szuka obecnie sposobu, aby przenieść wydarzenie do sieci i zapewnić rozrywkę "online", myślę jednak, że prędzej firmy zrobią swoje własne streamy w czerwcu w dogodnej porze, niż wybiorą opcję jakiegoś kilkugodzinnego bloku trailerów - mało który gracz dałby radę to oglądać.
Miejmy jednak nadzieję, że tegoroczna impreza odwołana głównie przez koronawirusa to tylko przerwa, a nie całkowity i definitywny koniec E3. Jest jednak taka możliwość, że właśnie skończyła się pewna epoka...

(Piotr "gnysek" Gnys)

-------
Oryginalna treść:

O utracie znaczenia E3 mówi się już od jakiegoś czasu. Choć w kontekście imprezy najwięcej mówiło się o Sony, które to zrezygnowało z uczestnictwa w niej dwukrotnie — w 2019 i 2020 roku, to powolną agonię ewentu eksperci odnotowywali już od wielu lat. Coraz mniej firm prezentowało tam swoje flagowe produkty i nowości, takowe zostawiając na swoje własne konferencje, przez co impreza traciła na znaczeniu. Teraz może się okazać, że zostanie ona odwołana.

Informacja o tym jest co prawda jeszcze nieoficjalna, ale z tłumu wyłamał się jeden z wydawców — Devolver Digital, który to na Twitterze wezwał do odwołania lotów oraz rezerwacji hoteli na E3.

Swoje zdanie wyjawił również znany branżowy informator — Jason Schreier, który niejednokrotnie wsławił się trafionymi przeciekami (chociażby z Horizon Zero Dawn). Nawiązując do omawianego wyżej tweeta, potwierdził, iż dochodzą do niego słuchy o możliwym odwołaniu imprezy. ESA nie podjęła co do tego jeszcze decyzji, ale zdaniem Schreiera odwołanie E3 to tylko kwestia czasu.

Powodów do anulowania imprezy jest całkiem sporo. Abstrahując od problemów z jej popularnością wśród zarówno widzów jak i firm, w USA wciąż widnieje zagrożenie związane z chińskim koronawirusem. Władze Kalifornii — stanu, w którym ma odbyć się E3, ogłosiły niedawno stan wyjątkowy, a jak nietrudno zgadnąć wszelkie duże zgromadzenia ludzi jak imprezy branżowe są podczas jego obowiązywania niemile widziane.

Ewentualne odwołanie ewentu to również cios dla fanów zielonej strony mocy. Microsoft korzystając z absencji Sony miał bowiem właśnie na E3 zorganizować spore widowisko i bardzo możliwe, że okraszone miało być ono nowymi szczegółami na temat Xbox Series X. Podejrzewamy, że Amerykanie zorganizują w takim wypadku własną konferencję, dokładnie tak jak zrobili to w przypadku odwołanego GDC —  Microsoft zapowiada Game Stack Live. Na imprezie możemy zobaczyć Xbox Series X, więc finalnie fani nie stracą nic.

Tagi:
Czas czytania: 3 minut, 21 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Warner Bros chciało mieć swoją pierwszą konferencję na E3 2020

arrow-right
arrow-right

Wściekli fani bombardują Twitterowe profile Sony. Hermen Hulst uspokaja graczy

Komentarze
...
185.68.***.*** • #1
skalariX
1454 dni temu

E3, olimpiada, piłka nożna. Niczego nie będzie!! :/

odpowiedz
...
85.89.***.*** • #2
GoDlike
1454 dni temu

Żeby next geny chociaż były

odpowiedz
...
176.221.***.*** • #3
~
1454 dni temu

Już jest wszystkiego pod dostatkiem nie ma co się przejmować.

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: