News

Wściekli fani bombardują Twitterowe profile Sony. Hermen Hulst uspokaja graczy

Damage control już na wstępie? Najprawdopodobniej.

Wczorajszy dzień zapisze się w historii PlayStation jako prawdziwe trzęsienie ziemi. Sony potwierdziło bowiem premierę Horizon Zero Dawn na PC, o której mówiło się w kuluarach już od bitych kilku miesięcy —  Horizon Zero Dawn jednak trafi na PC? Kolejne źródła potwierdzają premierę,  Horizon Zero Dawn na PC w ofercie Amazonu. Gra niedługo trafi do sklepów?. Tytuł trafi jeszcze wiosną tego roku na Steam , a jego wydawcą będzie PlayStation Mobile.

Wraz z ogłoszeniem decyzji Sony opublikowało obszerny wywiad z Hermanem Hulstem, szefem PlayStation Worldwide Studios. Mężczyzna będący wcześniej szefem Guerilla, studia tworzącego omawianego Horizon Zero Dawn wskoczył na stanowisko nadzorującego wszystkie studia PlayStation w ubiegłym roku —  Herman Hulst nowym szefem Sony Worldwide Studios, a na jego korzyść przemawiało spore doświadczenie i obycie z technikaliami branży.

Hulst zapytany o premierę gry na PC oczywiście ją potwierdził, ale zaraz dodał, starając się uspokoić nastroje fanów, że decyzja ta nie oznacza, iż kolejne gry Sony będą trafiać na komputery osobiste jednocześnie z wersjami na PlayStation.

Myślę, że to ważne byśmy pozostawali otwarci na kolejne możliwości przyciągnięcia graczy do PlayStation, pokazując im chociażby to, co do teraz ich omijało.

Przy okazji chciałbym uspokoić niektórych, wydanie jednego tytułu AAA first-party na PC nie oznacza automatycznie, że każda gra (Sony) tam trafi. Moim zdaniem Horizon Zero Dawn po prostu idealnie się do tego nadawał. Nie mamy obecnie planów ani dat premier kolejnych tytułów (na PC) i pozostajemy w 100% skoncentrowani na naszym dedykowanym sprzęcie.

Nie trzeba być ekspertem, by domyślać się, że taka decyzja nie spodoba się fanom japońskiej konsoli, którzy gry ekskluzywne dla konsoli uważają niemal za świętość. Spora wrzawa była już przy temacie portów Detroit i Death Stranding na komputery osobiste, ale teraz nadszedł czas na prawdziwą burzę i wygląda na to, że tłumaczenia Hermana nie zminimalizowały jej skutków choćby w najmniejszym stopniu.

Od wczoraj profile PlayStation, Guerilla oraz Twitterowe konto Hulsta są wprost bombardowane negatywnymi opiniami fanów niebieskiej strony mocy. Wpisy nierzadko zawierają przekleństwa, a zdarzyło się nawet kilka z groźbami śmierci. Miłośnicy marki twierdzą wprost, iż taką decyzją czują się oszukani, a forma jej ogłoszenia tj. wielomiesięczne milczenie, a następnie „odpalenie bomby” tylko dolała oliwy do ognia i rozwścieczyła ich jeszcze bardziej.

Tajemnicą pozostaje kwestia wydania kolejnych gier korporacji na PC. Pomimo słów Hermana Hulsta, który zarzekał się, że firma nie ma na razie takich planów, niebiescy gracze rysują najczarniejsze scenariusze, w których to kolejne gry z PS5 trafiają na pecety jednocześnie z wersją na konsole. Trudno im się dziwić, wszak podobne słowa wypowiadał niegdyś Phil Spencer — szef marki Xbox. Wtedy to Amerykanie też uspokajali swoich klientów, by niedługo później zacząć wydawać wszystkie gry na PC, co niewątpliwie doprowadziło do gigantycznego spadku zainteresowania już i tak słabo sobie radzącego na rynku Xbox One.

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 41 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

[Aktualizacja] E3 oficjalnie odwołane

arrow-right
arrow-right

To już pewne - Horizon Zero Dawn wyjdzie na PC

Komentarze
...
185.68.***.*** • #1
skalariX
1454 dni temu

"Chamy" oszukali graczy!!

odpowiedz
...
83.6.***.*** • #2
Wataha
1454 dni temu

W ciągu pierwszego roku od premiery PS4 kupiło prawie 14 milionów ludzi. Gier było tyle ile było a mimo to cała masa ludzi postanowiła kupić ten a nie inny kawałek plastiku. Bo uznało, że właśnie to coś z napisem PlayStation jest wyjątkowe, jedyne wśród konkurencji. Nowa polityka mówi, że ci wszyscy z pierwszego rzutu, nabijający statystyki i konta, są jakby niepotrzebni przy premierze PS5.

To jest zdziebko głupiutkie :)

odpowiedz
...
85.89.***.*** • #3
GoDlike
1454 dni temu

Nie tylko ździebko :)

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: