News

Embracer Group zamyka studio twórców Alone in the Dark. Nowy tytuł nie sprostał oczekiwaniom finansowym

Kolejne studio należące do Embracer Group zostanie zamknięte. Twórcy niedawno wydanego Alone in the Dark muszą znaleźć sobie nową pracę.

Chociaż restrukturyzacja w Embracer Group została zakończona, to najwidoczniej nie koniec zamknięć u tego szwedzkiego wydawcy. W ostatnich miesiącach firma walczyła z ogromnymi problemami finansowymi, czego wynikiem było odłączenie się od grupy Gearbox Software oraz Saber Interactive . Dodatkowo zamkniętych zostało kilka mniejszych i większych twórców w tym autorzy popularnej serii Saints Row.

Kolejną ofiarą cięć finansowych okazało się Pieces Interactive, które w lutym wypuściło na rynek swoją najnowszą grę, czyli Alone in the Dark. Produkcja, która miała przypomnieć światu kultową serię, nie okazała się wystarczającym sukcesem zarówno w kwestii ocen, jak i sprzedaży. Problemem okazała się sama historia i słabo przygotowane pojedynki. Tytuł nie sprostał oczekiwaniom finansowym, więc wydawca zdecydował się nie wspierać następnej gry studia, co zakończyło się zamknięciem zespołu.

Studio otwarte w 2007 roku ma za sobą długą historię. Twórcy współpracowali wcześniej z takimi firmami jak Paradox Interactive, Koei Tecmo, Arrowhead Game Studios oraz Koch Media. Ich najważniejszą pracą jest prawdopodobnie Magicka 2 oraz kilka rozszerzeń do Titan Quest. Graliście w gry od tego studia? Uważacie, że to zamknięcie było słuszne? Dajcie znać w komentarzach!

Czas czytania: 2 minut, 4 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Recenzja: Warhammer 40,000: Battlesector

arrow-right
arrow-right

Ciche Miejsce otrzyma grę jeszcze w tym roku! A Road Ahead na pierwszym zwiastunie

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: