News

Final Fantasy Tactics ma dostać remaster/remake

Co prawda nie jest to jeszcze informacja potwierdzona przez Square, ale potwierdził ją redaktor Bloomberga.

Jeśli zapytać graczy jaki tytuł nosi najlepszy taktyczny RPG wszechczasów na konsolach, to zdecydowanie każdy bez wahania odpowie, że jest to Final Fantasy Tactics z PSX. Trzeba przyznać, że to dość zaskakujące, że wydana w czerwcu 1997 gra do dziś nie znalazła godnego następcy. Jeszcze bardziej dziwi chyba to, że i samo Square nie postanowiło zrobić żadnej dużej kontynuacji, nawet jeśli byłaby ona fabularnie niezwiązana z pierwowzorem (jak inne gry z serii FF). Owszem, dostaliśmy co prawda Final Fantasy Tactics Advance, ale tylko na przenośną konsolę, a także Final Fantasy Tactics: The War of the Lions na PSP - ale ta druga to wciąż ta sama gra, do tego "zremasterowana" w tak dziwny sposób, że całość była rozmazana i zaliczała spadki animacji - chociaż zawierała też sporo ulepszeń, więc pod względem gameplayowym zaspokajała gusta fanów oryginału.

O remasterze lub remake tej gry plotki chodzą od dawna, ale dziś, Jason Schreier, redaktor Bloomberga wprost napisał na twiterze, że gra powstaje. Nie rzucałby raczej słów na wiatr - gdyż ma on obecnie najwyższą reputację wśród osób które ujawniają nadchodzące gry jak i afery w świecie gier, pozyskując informacje od znajomych deweloperów, a jest jedną z nielicznych postaci, która robi to pod imieniem i nazwiskiem, przy okazji firmując znaną redakcję - a więc stawiając na szali karierę.

Oczywiście brak konkretnych szczegółów i jeśli miałbym strzelać, to obstawiam remaster podobny jak ostatnio wydane Tactics Ogre Reborn, które pierwotnie wyszło w 1995, 2 lata przed FFT, ale twórcą obu była ta sama postać - Yasumi Matsuno. Kto wie, czy to wydanie nie było próbą przed ważniejszym odświeżeniem?

Byłoby jednak trochę szkoda, gdyby Square poszło na łatwiznę i wydało Final Fantasy Tactics: The War of the Lions w jeszcze nowszej wersji, dodając jedynie czcionki wysokiej rozdzielczości, czy nowsze okienka interfejsu, zostawiając jednak całkowicie starą grafikę. Z jednej strony chętnie wrócilibyśmy do tego tytułu, z drugiej jednak, jest on równie kultowy jak Final Fantasy VII, więc może zasługuje na równie porządne odświeżenie?

No i jeśli już Yasumi Matsuno odświeża swoje wszystkie gry (w 2018 wyszło ulepszone Final Fantasy XII), to poprosimy ostatnią brakującą z listy, czyli kolejny kultowy już tytuł - Vagrant Story.

Czas czytania: 3 minut, 14 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Kalendarz Premier — Marzec 2024 - 01.03.2024 19:00
Ujawniono nowy zwiastun Test Drive Unlimited Solar Crown. Zagramy jeszcze w tym roku - 01.03.2024 13:11
Niedawno pisaliśmy też o...

Wideorecenzja: Atomic Heart

arrow-right
arrow-right

Recenzja: One Piece Odyssey

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: