Znasz już nasz Growy Radar Cenowy?
Znasz już nasz Radar Cenowy? Znajdziesz tam najniższe ceny gier spośród 40+ sklepów internetowych »
News

Geoff Keighley rezygnuje z uczestnictwa w E3 — po raz pierwszy od 25 lat

Jeśli jeszcze ktoś miał złudzenia co do stanu E3, to teraz się ich pozbawi.

Fani amerykańskiego E3 otrzymali właśnie kolejny cios. Po rezygnacji Sony z uczestnictwa w targach —  Sony oficjalnie rezygnuje z E3. Microsoft: My będziemy na imprezie obecni, wielu wieściło, iż dla niemającej ostatnio najlepszej passy imprezy absencja takiego giganta może się skończyć upadkiem.

Pozostali czekali na zapowiedziane już show Microsoftu, który w przeciwieństwie do Sony miał w konferencji wziąć udział. Fani liczyli także na jednego najbardziej popularnych dziennikarzy w branży growej — Geoffa Kheigleya, który przez wiele lat odpowiadał za organizację E3 Coliseum, specjalnego programu z wywiadami i prezentacjami gier transmitowanego w czasie targów. Teraz okazuje się, że jego też na imprezie zabraknie.

Znany z organizacji The Game Awards dziennikarz oświadczył bowiem, że nie zamierza w targach w ogóle brać udziału, nie mówiąc nawet o organizacji ewentu Coliseum. Mamy do czynienia z historycznym wydarzeniem, gdyż Geoff związany był z E3 od niemal 25 lat i jest to pierwszy raz gdy go na niej zabranie. Keighley to także jedna z ważniejszych person w branży, toteż jego rezygnacja z pewnością zaboli organizatorów targów, którzy już teraz zmagają się z problemem malejącej popularności imprezy.

Dziennikarz nie podał szczegółowych powodów swojej decyzji. Stwierdził jedynie dyplomatycznie, iż zamierza być szczery z fanami, by mogli oni wiedzieć, czego mogą od imprezy oczekiwać. Dopytywany później przez graczy napomknął tylko, że „ostatecznie wiele czynników wpłynęło na jego decyzję”.

Spytany przez fanów o uczestnictwo w innych ewentach mężczyzna potwierdził swoją obecność na sierpniowym Gamescom, uważanym za następcę E3. Trudno nie zauważyć, że dziennikarz tą wypowiedzią wsadził niejako kij w szprychy organizatorom imprezy, gdyż przy okazji swojej rezygnacji otwarcie zareklamował inny ewent.

Amerykańskie targi, niegdyś najważniejsze w branży, są dziś jedynie cieniem samego siebie. Impreza, na której kiedyś odpalano największe „bomby” od wielu lat traci na znaczeniu. Wydawcy coraz rzadziej prezentują tam gorące nowości na temat ich produktów, a z partycypacji w ewencie rezygnują kolejne firmy. Coraz więcej na znaczeniu zyskuje również konkurencyjny dla E3 organizowany w Niemczech Gamescom, jaki rok w rok bije kolejne rekordy popularności. To, czy impreza podniesie się po wspomnianych ciosach, czy zniknie w odmętach historii, okaże się dopiero za kilka lat.

Tagi:
Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 59 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Summer Game Fest 2022 z datą i godziną - 05.05.2022 22:54
E3 2022 ostatecznie anulowane - 31.03.2022 23:24
W 2022 nie zobaczymy E3 - 17.01.2022 23:39
Czerwcowe eventy growe - rozkład jazdy - 03.06.2021 23:19
E3 2021 bez Sony - 06.04.2021 23:02
Niedawno pisaliśmy też o...

Blair Witch ląduje w pudełkach na półkach polskich sklepów

arrow-right
arrow-right

Sony, Microsoft i Nintendo poza listą wystawców na E3 2020

Komentarze
...
185.68.***.*** • #1
skalariX
1213 dni temu

To już jest całkowity upadek E3 ;p

odpowiedz
...
77.255.***.*** • #2
GoDlike
1213 dni temu

Dla nas lepiej, nie musimy w nocy wstawać i oglądać ;)

odpowiedz
...
185.68.***.*** • #3
skalariX
1213 dni temu

Racja ;p

odpowiedz
...
83.6.***.*** • #4
Kyokushinman
1211 dni temu

No i dobra koniec E3.

Płakać nie będę.

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: