News

GTA V za darmo dla posiadaczy Game Passa

Posiadacze Xboxów One mają powód do radości. Najpopularniejsza gra dwóch ostatnich generacji jest już dostępna w GP.

Nie oszukujmy się. Pod względem sprzedażowym nie ma drugiej takiej pozycji jak GTA V. Wydana w 2013 gra praktycznie bez przerwy, od 7 lat nie spada poniżej TOP 10 najlepiej sprzedających się gier w sklepach (zarówno cyfrowych jak i fizycznych). Nie wiem, czy ludzie łamią swoje płyty, czy jak, ale w listopadzie 2019 poinformowano o 115 milionach sprzedanych egzemplarzy - więcej, niż sprzedało się konsol PS4. Co prawda statystyka dotyczy aż 5 sprzętów: PS3, Xboxa 360, PS4, Xboxa One i PC - ale biorąc pod uwagę ile ludzi sprzedało grę bądź ją pożyczyło - to wciąż niesamowity wynik. Zresztą, tryb online jest tak popularny, że praktycznie w każdym kwartale dostajemy jakiś dodatek.

Jeżeli jednak jakimś cudem jeszcze nie graliście w Gran Theft Auto V, albo dawno się pozbyliście swojej kopii - w ramach Xbox Game Pass możecie od teraz pograć w grę zupełnie za darmo na swoim Xboxie One!

Oferta nie jest dostępna dla graczy PCtowych (zapewne przez Rockstar Launchera, w którym Rockstar chce sprzedać trochę kopii gry). Ciekawe, czy na konsolach nowej generacji dostaniemy kolejny remaster GTA V, czy twórcy liczą na skorzystanie ze wstecznej kompatybilności - bo to, że do czasu premiery szóstej części będą doić obecną ile się da aby dalej na niej zarabiać - jest bardziej niż pewne. Fajnie, gdyby w ramach darmowej aktualizacji na next-genach dodano chociażby obsługę ray-tracingu, bo jako remaster z poprzedniej generacji graficznie GTA V zaczyna się powoli starzeć.

Ostatnia aktualizacja - z napadem na kasyno - została dodana do gry 12 grudnia 2019.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 22 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
GTA V nie korzysta z mocy SSD w next-genach - 14.03.2022 23:29
GTA V next-gen będzie sporo kosztować - 07.03.2022 22:25
GTA V z datą premiery, GTA 6 w produkcji - 04.02.2022 23:13
GTA Online z dodatkiem fabularnym. Pomożemy znanemu raperowi - 08.12.2021 23:01
GTA 3, Vice City i San Andreas znów powrócą! - 12.08.2021 23:07
Niedawno pisaliśmy też o...

PlayStation 5 na CES. Wielki zawód

arrow-right
arrow-right

Nowe promocje w PS Store

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: