News

GTA Online z dodatkiem fabularnym. Pomożemy znanemu raperowi

Nie można by tak przy okazji dać czegoś wyłącznie do single playera?

GTA Online to jedna z najdłużej rozwijanych gier w historii - w październiku minęło 8 lat od jej premiery (samo GTA V wyszło niecałe dwa tygodnie wcześniej). Twórcy dodali już tak wiele zawartości, że w pewnym momencie musieli porzucić starsze konsole jak PS3 i Xbox 360 nie dlatego, że były stare, albo miały mało graczy, ale te sprzęty zwyczajnie nie miały już sił obsłużyć takiej różnorodności i ilości danych. Nie lepiej jest zresztą na poprzedniej generacji, gdzie wczytywanie danych i tak trwa kosmicznie długo, ale mimo to wciąż są setki tysięcy sympatyków gry - i chociaż wersje na PS5 i Xbox Series X powinny rozwiązać problem z długością ładowania gry, to zapewne przez opcję cross-play nadal będzie czekać na graczy ze starszych konsol...

Mimo, że GTA V miało trafić na najnowsze konsole jeszcze we wrześniu, premierę przesunięto ostatecznie na marzec, ale to nie przeszkadza ekipie Rockstar równolegle rozwijać dodatkowe tryby. Tym razem zdecydowano się na fabularny wątek, w którym powrócą znane nam postaci, a całość dostała tytuł GTA Online: The Contract.

W nowej misji nasza postać z trybu online pomoże w rozkręceniu agencji F. Clinton and Partner w rozwinięciu skrzydeł. Jak się pewnie domyślacie, agencja należy do Franklina, jednego z trzech bohaterów GTA V którym mieliśmy okazję grać, a który teraz otworzył agencję dla gwiazd Holly... em, Vinewood, która zajmuje się kompleksową obsługą gwiazd (obsługą wszystkiego za co zapłacą, dodajmy). Problem polega na tym, że agencja nie ma klientów, ale stary druh Franklina, Lamar Davis, który jest obecnie profesjonalnym biznesmenem branży konopnej, oraz DJ Pooh, znajdują firmie pierwszego klienta - Dr. Dre. Tak, tego Dr. Dre, którego znacie jako rapera i producenta muzycznego, a wykonany we współpracy ze Snoop Doggiem kawałek Still D.R.E odgadlibyście zapewne po jednej nutce, nawet jeśli rap jest na przeciwnym biegunie waszego gustu muzycznego. Gwiazdor w grze gubi swój telefon, zawierający nieopublikowany album artysty, który trafia w niepowołane ręce. Zamiast jednak poprosić o pomoc policję, sprawa trafia... do nas, graczy. W końcu wiadomo, że nikt nie załatwi drugiego przestępcy tak, jak kolega po fachu.

Poza nowymi misjami fabularnymi, w grze pojawi się też nowa stacja radiowa, która naprawdę zawierać będzie niepublikowane wcześniej kawałki Dr. Dre (oraz innych artystów),

W sumie nie pogniewałbym się, gdyby w GTA 6 pojawiło się więcej twarzy znanych z rzeczywistości. Byłby to fajny powiew świeżości (a przy okazji artyści na których wzorowano pewne postaci do tej pory nie musieliby pozywać Rockstara, za korzystanie z podobnego do nich wizeunku...).

Premiera dodatku 15 grudnia.

Czas czytania: 3 minut, 25 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
GTA V nie korzysta z mocy SSD w next-genach - 14.03.2022 23:29
GTA V next-gen będzie sporo kosztować - 07.03.2022 22:25
GTA V z datą premiery, GTA 6 w produkcji - 04.02.2022 23:13
GTA 3, Vice City i San Andreas znów powrócą! - 12.08.2021 23:07
Los Santos Tuners w GTA Online już za kilka dni - 15.07.2021 23:09
Niedawno pisaliśmy też o...

Twórca NESa i SNESa nie żyje

arrow-right
arrow-right

Uncharted Legacy of Thieves Collection z datą premiery i szczegółami dla PS5

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: