News

Halo Infinite z nową datą premiery. Dzisiejszą

Microsoft zaskoczył z okazji 20 lecia serii Halo oraz marki Xbox i częściowo przyspieszył grudniową premierę.

Jeśli ktoś zastanawiał się czemu 10 listopada Microsoft tak cicho świętował pierwszą rocznicę premiery Xboxa Series na rynku, zna już dziś odpowiedź. Rocznica najnowszego, czwartego dziecka firmy to nic przy znacznie większej rocznicy - 20 lat od premiery pierwszego Xboxa w USA. To właśnie wtedy Microsoft namieszał w kotle konsolowego świata, gdzie PlayStation od 7 lat wykańczało wszelką konkurencję nawet jeśli ta miała jakieś nowe, świeże pomysły. Wejście więc na rynek konsoli która miała dysk twardy i możliwość podłączenia do sieci z jednej strony nie były niczym nowym (dysk można było podłączyć do PS2, internet do PS2 i Dreamcasta), z drugiej dotychczasowe sprzęty robiły z tego niewielki użytek i na tym etapie wydawało się raczej, że to zbędne i niepotrzebne bajery. Tymczasem Microsoft znający świetnie rynek PCtów wiedział, jak się do tego zabrać i zamiast zrzucać obsługę sieciowej części gier na twórców, przygotował równo rok później specjalną usługę Xbox Live, która zmieniła oblicze tego, jak konsole korzystają z sieci. Jedną z serii, która najlepiej wykorzystywała tę usługę i przy okazji była prawdziwym system-sellerem Xboxa było oczywiście Halo (online poza LAN pojawił się dopiero w dwójce), której 20 rocznicę wydania również dziś świętujemy.

Nie byłoby więc dziś chyba lepszego pomysłu na niespodziankę dla graczy, niż w 20 rocznicę premiery Xboxa i Halo, a także w 19 rocznicę premiery Xbox Live, przyspieszyć premierę Halo Infinite i już od dziś pozwolić graczom bawić się w trybie online. Co prawda Microsoft wciąż nazywa to wydanie "betą", gdyż nie zawiera ona jeszcze trybu kampanii, który pojawi się planowo 8 grudnia, ale wszystkie postępy mają być przeniesione do finalnej wersji gry, można więc po prostu uznać, że dostaliśmy typową jak na dzisiejsze czasy premierową wersję która tak czy siak dostanie patche. O tym, że z tą betą to mocno naciągane niech świadczy fakt, że wystartował dziś Sezon 1 w grze (który potrwa do Maja 2022) i można korzystać też z Battle Passa. Prosimy częściej o takie prezenty. Przypomnę też, że Halo Infinite jak każda inna gra wydana przez Microsoft dostępna jest za darmo dla posiadaczy Xbox Game Pass.

Microsoftowi życzymy oczywiście kolejnych 20x20 lat sukcesów, bo gdyby nie oni, konkurencja do dziś nie wpadła by na pewne pomysły (ot chociażby Sony podwędziło pomysł na PlayStation Network, PS Store i trofea). Mimo lepszych i gorszych momentów, firma ma obecnie stabilną pozycję na trójkolorowym rynku - i to się już raczej nie zmieni, wystarczy bowiem dodać, że Xbox jest na rynku dłużej, niż była na nim Sega...

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 22 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Zagrajmy w: Halo Infinite #1 - 30.07.2023 15:30
Wideorecenzja: Halo Infinite - 28.12.2022 13:18
2 nowe mapy w 2 sezonie Halo Infinite - 15.04.2022 22:23
Gameplay z singla Halo Infinite. Dodatkowy czas pomógł grze - 25.10.2021 23:33
Halo Infinite w końcu wygląda jak należy - 27.09.2021 22:53
Niedawno pisaliśmy też o...

Pokémon Brilliant Diamond & Shining Pearl na zwiastunie premierowym

arrow-right
arrow-right

Sony podsumowało pierwszy rok PlayStation 5

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: