Znasz już nasz Growy Radar Cenowy?
Znasz już nasz Radar Cenowy? Znajdziesz tam najniższe ceny gier spośród 40+ sklepów internetowych »
News

Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski dla CD Projekt

W trakcie obchodów święta Konstytucji 3 maja na Zamku Królewskim prezydent Bronisław Komorowski wręczył Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski Michałowi Kicińskiemu i Marcinowi Iwińskiemu, założycielom CD Projekt, oraz Adamowi Badowskiemu, szefowi studia CD Projekt RED. Wyżej wymienieni otrzymali te odznaczenie za działalność na rzecz rozwoju polskiej przedsiębiorczości. Oto słowa samego prezydenta:

Zamek, który był świadkiem powstawania, głosowania Konstytucji 3 Maja zniknął w wyniku dramatu II wojny światowej z mapy Warszawy. Dziś cieszy w dalszym ciągu jako dowód, że przetrwaliśmy, i że w dalszym ciągu - przez te wszystkie polskie pokolenia, od 222 lat, które dzielą nas od uchwalenia Konstytucji 3 Maja - jesteśmy na tej samej drodze – na drodze służby Ojczyźnie i na drodze realizacji marzeń o Polsce dobrej, nowoczesnej, otwartej na innych, odważnej w konfrontowaniu się, ale też zaprzyjaźnianiu ze światem.

Natomiast założyciele CD Projekt swoje osiągnięcie skomentowali w specjalnym liście:

Kiedy prawie 20 lat temu, jako pełni odważnych planów, nieco szaleni młodzi ludzie zaczynaliśmy działalność gospodarczą, a potem rozpoczynaliśmy pracę nad serią gier Wiedźmin nie myśleliśmy nawet, że przyjdzie nam kiedyś znaleźć się w tym miejscu i w takim charakterze. Chcieliśmy po prostu robić w życiu to co było nasza pasją i dzisiaj wierzymy, że to właśnie nasza pasja doprowadziła nas tutaj.

W zamian za przyznany order Bronisław Komorowski otrzymał Edycje Kolekcjonerską Wiedźmin 2: Zabójcy Królów.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut
Niedawno pisaliśmy też o...

Do loży bohaterów w Injustce zawita Batgirl

arrow-right
arrow-right

Recenzja Injustice: Gods Among Us

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.