Znasz już nasz Growy Radar Cenowy?
Znasz już nasz Radar Cenowy? Znajdziesz tam najniższe ceny gier spośród 40+ sklepów internetowych »
News

Metro Exodus zaliczy odświeżenie na PS5 i XSX

4K, 60 FPS i Ray Tracing to coś na co czekały wasze nowe konsole? No to chyba się doczekały.

Jeśli jesteście szczęśliwymi posiadaczami Metro Exodus, to na pewno ucieszy Was informacja o darmowej aktualizacji która zmierza na obecną generację konsol. Za nieco ponad miesiąc, a dokładniej 18 czerwca, gra ma otrzymać ogromną łatkę która mocno upiększy grę, a także wprowadzi obsługę Ray Tracingu, który to na PS5 i Xbox Series X miał budzić nasz zachwyt, ale jak na razie mało która gra go wspiera.

Co ważne, gra będzie oferować wspomniany Ray Tracing przy 4K i 60 FPS, a więc to nie w kij dmuchał i dokładnie tych trzech statystyk spodziewalibyśmy się przy każdej grze na najnowszą generację konsol. Co więcej, aktualizacja gry zapewni też zgodność plików z dyskami SSD - dyski nowych konsol oferują sprzętową kompresję która w locie rozpakowuje pliki, ale muszą one być w odpowiednim formacie, inaczej za dekompresję odpowiada procesor konsoli co jest znacznie, znacznie wolniejsze (mniej więcej o 50-60%) i nijak bez takiej zmiany nie uzyskamy mitycznego 9-10 Gbit/s. Jedną z ciekawszych opcji będzie też przestawianie ogniskowej kamery, dzięki czemu będzie można nieco zmienić nasze pole widzenia (ale za to śmiesznie wydłuży się broń przez wydłużenie perspektywy).

Porównanie (przesuń/dotknij):
after
before

Posiadacze starego wydania dostaną oczywiście patch za darmo, ale jeśli w grę jeszcze nie graliście, pojawi się też Metro Exodus Edycja Kompletna która będzie zawierać oba wydane wcześniej rozszerzenia fabularne - The Two Colonels oraz Sam's Story ( Recenzja: Metro Exodus: Sam's Story). Cena sugerowana tego zestawu to 179,99zł, więc przy startowych cenach w okolicach 320-350zł za nowe tytuły konsolowe to wyśmienita cena, a na pewno część sprzedawców zjedzie jeszcze dyszkę czy dwie.

Trzeba przyznać, że to naprawdę świetny gest wobec graczy, bowiem gra ma już swoje lata (wyszła w 2019 roku), podczas gdy nawet gry które ukazały się w ciągu ostatniego roku często nie dostały aż tak dobrej i darmowej aktualizacji. Najgorsze w tym względzie jest Sony, które od tego czasu wydało hity jak Days Gone, Death Stranding, The Last of Us 2 czy Ghost of Tsushima - które aktualizacji do next-gena nie dostały - więc w tym kontekście 4A Games zasłużyło na jakiś medal za tą aktualizację.

Trailer nowej, ulepszonej wersji:

Czas czytania: 3 minut, 9 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Lost Judgement - kolejna odsłona spin-offu Yakuzy

arrow-right
arrow-right

Mass Effect Legendary Edition - 30 do 120 FPS zależnie od konsoli

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: