News

Metro Exodus: Sam's Story debiutuje w sklepach. DLC zabierze nas do Władywostoku

Dodatek opowie historię Sama — amerykańskiego żołnierza pragnącego wrócić do ojczyzny.

Metro Exodus to jedna z ciekawszych premier ostatnich lat. Gra, którą wielu widziało jako Mesjasza mającego pokonać wszystkie tytuły o tej tematyce na rynku, zamiast być masakratorem okazała się po prostu dobra. Ukraińskie studio — 4A Games nieco zaniedbało wątek fabularny i dialogi starając się nadrobić niedoskonałości przepiękną grafiką, to jednak nie wystarczyło, by tytuł przebił barierę gry roku i ostatecznie wylądował na Metacritic z oceną na poziomie 80/100 punktów.

Twórcy zapowiedzieli, iż do Metro Exodus możemy oczekiwać dwóch dodatków. Pierwszy z nich o podtytule The Two Coloneles zadebiutował w sierpniu ubiegłego roku i zebrał nieco lepsze od przeciętnych oceny. Teraz czas na premierę ostatniego już DLC — The Sam's Story, w którym, jak sama nazwa wskazuje, wcielimy się w Sama — amerykańskiego żołnierza, jakiego marzeniem jest powrót do ojczyzny. Nasz bohater przez wiele lat był przekonany, iż Moskwa to jedyne miasto, jakie przetrwało wojnę, lecz za sprawą opisanych w podstawowej wersji gry wydarzeń wkrótce staje się jasne, że niektóre aglomeracje Stanów Zjednoczonych również mogły przetrwać, a jego rodzina może wciąż żyć.

W celu jej odnalezienia uda się on do zrujnowanego po wojnie nuklearnej Władywostoku, gdzie ma nadzieję na znalezienie środka transportu umożliwiającemu mu podróż do USA. Mężczyzna nie wie jednak, jak wielkie napotka na swej drodze przeciwności podczas wędrówki po bezdrożach postapokaliptycznych Rosji.

DLC różni się nieco od poprzedniego dodatku, gdzie do dyspozycji oddano nam jedynie małe, niepozostawiające dużego pola manewru etapy. Tym razem przemierzać będziemy stworzoną na potrzeby dodatku w pełni otwartą część świata, po której będziemy podróżować swobodnie.

Metro Exodus to najnowsza część serii gier opartych na uniwersum Metro 2033 — bestsellera ukraińskiego pisarza Dmitrija Głuchowskiego. W strzelaninie autorstwa 4A Games w przeciwieństwie do poprzednich produkcji z cyklu znaczną część zabawy spędzimy na powierzchni zniszczonej wojną nuklearną Rosji, zmagając się z wieloma przeciwnościami i odkrywając zapomniane tajemnice. Tytuł kontynuuje tradycję pierwszych gier z serii, stawiając przede wszystkim na realizm i immersję, interfejs użytkownika ograniczono do minimum, a olśniewająco piękna grafika pozwala wczuć się w klimat produkcji bez przeszkód.

Obecnie powstaje również filmowa adaptacja powieści —  Powstanie filmowa adaptacja Metro 2033.

Dodatek Sam's Story zadebiutował o 11 lutego 2020 roku na PS4, Xbox One oraz PC w polskiej wersji językowej. Tytuł w wersji na Xbox One wspiera również obsługę myszy (deweloper nie odpowiedział, dlaczego takowej nie zaimplementował na PS4).

Tagi:
Czas czytania: 3 minut, 11 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Nintwndo Direct z Animal Crossing? Kolejny troll żartuje z graczy

arrow-right
arrow-right

Gry na next-geny o których na pewno już wiemy

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: