News

Nowe Metro Awakening będzie grą VR

I ukaże się jeszcze w tym roku.

Tak jak wskazywały przecieki przed samym pokazem, na State of Play zaprezentowano nową grę z serii Metro opartą na twórczości Dmitrija Głuchowskiego. Najnowsza odsłona nosi nazwę Metro Awakening i jest grą VR.

Twórcy oprócz samego trailera zdecydowali się ujawnić także kilka szczegółów fabularnych. Akcja gry ma miejsce w 2028 roku w zniszczonej wojną nuklearną Moskwie, a konkretnie to w jej tunelach metra. W tytule wcielimy się w Serdara będącego lekarzem, który udaje się na bardzo niebezpieczną wyprawę w głąb tuneli metra, by znaleźć lek dla swojej umierającej żony.

Co ciekawe produkcją gry nie zajmuje się znane z poprzednich odsłon studio 4A Games, a zamiast tego produkcję powierzono firmie Vertigo Games mającej na koncie już kilka gier VR jak After the Fall, czy Arizona Sunshine.

Core rozgrywki, co widać po trailerze, nadal będzie stanowić szukanie zapasów, skradanie się oraz bardzo uważne strzelanie, bo jak to w Metro, każdy nabój jest na wagę złota, a racjonowanie zapasów będzie na porządku dziennym.

Tytuł zadebiutuje jeszcze w tym roku na PS VR2, Meta Quest oraz także na goglach dostępnych na PC.

Tagi:
Platformy:
Czas czytania: 2 minut
Niedawno pisaliśmy też o...

Silent Hill 2 Remake z pierwszym gameplayem

arrow-right
arrow-right

Judas od twórcy Bioshock jest ostro porąbany!

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: