News

Można już podsumować swój rok z PlayStation

Ile godzin spędziliście na graniu? Jaką grę ogrywaliście najczęściej?

Tradycją Sony od kilku lat stała się już możliwość wygenerowania podsumowania swojego roku grania na konsoli. Co roku wygląda ono inaczej, czasem firma bardzo ambitnie oferowała nawet generowanie filmików w stylu relacji z aplikacji społecznościowych, ale trzeba przyznać, że masakrycznie przeciążało to serwery, więc w tym roku postawiono na coś, co będzie działać lepiej nawet jeśli rzucą się na to wszyscy gracze.

Sony znów przygotowało podsumowanie roku dla każdego z nas

Ile godzin spędziliśmy przed konsolą i ile trofciów wbiliśmy? Są nawet niewielkie nagrody-niespodzianki.

Czytaj dalej »

Nie znaczy to, że strona pozbawiona jest animacji, ale tym razem opierają się one o efekty generowane w przeglądarce za pomocą kodu javascript, a nie jako filmy - dzięki czemu całość działa bardzo płynnie, bo jeśli się już załaduje (mi za pierwszym razem średnio się to udało), to działa naprawdę super.

Co znajdziemy w tegorocznym podsumowaniu? Łączny czas spędzony przed konsolą (u mnie jest to niemal 14 dni, a przecież mam jeszcze Xboxy, Switcha, Steam Decka czy takie platformy jak Ambernic na którym ogrywam gierki z NESa i GBA - więc pewnie uzbierałby się miesiąc), liczbę ogranych gier, w którą z nich graliśmy najczęściej, ile graliśmy online, ile zdobyliśmy trofeów, czy też liczbę gier z PS+ które ograliśmy (niekoniecznie wydanych w tym roku).

Jest nawet nagroda za sprawdzenie swojego podsumowania, w postaci awataru, który nawiązuje do gatunku gier, jakie ogrywaliśmy najczęściej. Mi przypadł awatar z gier wyścigowych, gdyż 18% czasu spędziłem z Gran Turismo 7.

Ciekawe są też statystyki ogólne, dotyczące gier od Sony (Horizon Forbidden West, God of War Ragnarok, Gran Turismo), a także gier z PS+. Dzięki temu wiemy, że najpopularniejszą grą w PS+ była FIFA 22 (za darmo w maju), potem niezbyt u nas popularne UFC, podium zamknęło Dirt 5, a w pierwszej piątce znalazły się jeszcze Team Sonic Racing (zapewne przez film Sonic 2) i Tony Hawk Pro Skater 1+2.

Jeszcze ciekawsze są statystyki dotyczące klasyków ze starszych konsol w ramach PS+ Premium. Najpopularniejszą grą okazała się Mafia, zaraz za nią God of War III, a potem Toy Story 2, które było chyba jedną z moich 3-4 pierwszych gier jakie kupiłem, mając raptem 13 lat... Zaraz potem załapała się jeszcze kolekcja Lego Harry Potter (ta była też dostępna w podstawowym PS+) i na ostatniej piątej pozycji znalazł się Tekken 2. Jestem jednak pewien, że gdyby w ofercie dostępna była trzecia część gry, mogłaby wskoczyć spokojnie na 2-3 miejsce - oby Sony zaskoczyło nas pozytywnie takimi pozycjami już jutro, podając rozpiskę gier PS+ Extra/Premium na grudzień.

Swoje statystki możecie sprawdzić pod prostym adresem https://wrapup.playstation.com/ - moje możecie sprawdzić poniżej - ale pewnie sami macie o wiele lepsze :)

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 32 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Jest już lista gier w PS+ Premium i Extra na grudzień

arrow-right
arrow-right

Pikselowe "Fajnale" trafią w końcu na konsole

Komentarze
...
83.20.***.*** • #1
maniekmaniu
553 dni temu

Takie statystyki uwielbiam. Czasami w grach też występują. Ilość wystrzelonej amunicji, ulubiona broń itd. Fajne to. Szkoda, że Xbox nie ma nagród za osiągnięcia jak na playu.

odpowiedz
...
193.56.***.*** • #2
GoDlike
553 dni temu

Niestety te statystyki na PlayStation to często niewiele mają wspólnego z rzeczywistością. Zdarzały mi się kwiatki typu 4 godziny grania w jakiś duży tytuł, a miałem tam Platynę

odpowiedz
...
193.163.***.*** • #3
gnysek
553 dni temu

Zdarza się, jak były awarie PS Network a grałeś w jednym ciągu :D Tak samo jak te nagrody w PS Stars potrafią wlecieć po minucie od odpalenia gry, a innym razem po godzinie.

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: