News

Napływają pierwsze oceny Gears 5. Jest bardzo dobrze, ale do oryginalnej trylogii sporo brakuje

Killera, na jakiego niektórzy liczyli, nie ma, ale i tak jest całkiem dobrze.

Marka Gears of War od zawsze budziła skrajne emocje. Jedni uważali gry z tej serii za zbyt prymitywne i nudne, a drudzy bili peany nad kunsztem deweloperów. Trzeba jednak przyznać, że przez lata kolejne gry umiejscowione w tym uniwersum zdołały przekonać do siebie całe mnóstwo graczy i zapewniły sukces sprzedażowy liczony w milionach kopii na całym świecie.

Prawdziwie gorąca premiera Gears 5 jeszcze przed nami, lecz już teraz możemy dowiedzieć się co nieco o samej jakości tytułu, sprawdzając przedpremierowe oceny recenzentów. W serwisie Metacritic najnowsza produkcja studia The Coalition wykręciła całkiem dobry wynik, bo aż 85 punktów. Eksperci chwalą przede wszystkim świetną oprawę graficzną oraz grywalność jednocześnie punktując słabo wykreowaną postać protagonistki i brak większych innowacji w tytule.

Tym samym dzieło Amerykanów przebiło pod względem oceny ogólnej poprzednią część serii tj. Gears of War 4, lecz zaledwie jednym punktem. Do poziomu początkowej trylogii wydanej jeszcze na Xbox 360 wciąż jest jednak daleko, gdyż pierwsze trzy odsłony zdobyły kolejno 94, 93 i 91 punktów, a to spora różnica. Mesjasza Microsoftu mogącego powalczyć z najlepszymi grami konkurencji więc nie otrzymaliśmy, niemniej nie zmienia to faktu, iż wciąż jest to bardzo dobra gra, która z pewnością przyciągnie miłośników marki na długie godziny.

Trailer:

Należy pamiętać, że wynik ten może się zmienić, gdyż wciąż napływają nowe recenzje, a ocena ogólna jest oczywiście składową opinii ze wszystkich tekstów. Warto także wspomnieć, iż poprzednik — Gears of War 4 mimo uzyskania aż 84 punktów w 100-stopniowej skali był uważany za najsłabsze "gearsy" kiedykolwiek, a opinie graczy znacząco różniły się od tych wystawionych przez recenzentów. W tym momencie oceny graczy najnowszej części praktycznie pokrywają się z wrażeniami ekspertów, co pozwala sądzić, iż rzeczywiście otrzymaliśmy produkt wysokiej jakości.

Tytuł zadebiutuje oficjalnie 10 września, ale niektórzy już się w niego zagrywają, gdyż Microsoft postanowił wypromować swoją usługę Xbox Game Pass, gdzie dla posiadaczy abonamentu Xbox Game Pass Ultimate popularna strzelanina dostępna jest już 4 dni wcześniej. Jeśli więc nie jesteście pewni zakupu, lecz chcielibyście przetestować najnowszą odsłonę marki z szarańczą w tle, to idealnym rozwiązaniem będzie ww. subskrypcja dzięki czemu produkcję sprawdzicie za jedynie kilka złotych.

Gears 5 to szósta część serii strzelanin opowiadającej o nieustannych zmaganiach ludzi z rasą przerażających istot zwanych szarańczą. Rozgrywka oscyluje wokół walki bronią palną i okazjonalnym rozwiązywaniem zagadek. Tym razem wcielamy się w Kait, obecną już w poprzedniej odsłonie, a naszym celem będzie rozwiązanie zagadki obcych i odkrycie źródła trapiących protagonistkę koszmarów. Seria ceniona jest za spopularyzowanie nowych mechanik użycia osłon i jest uznawana za jedną z pierwszych przedstawicieli gatunku cover-shooter.

Gra zadebiutuje 10 września na PC oraz Xbox One w polskiej wersji językowej i jest już dostępna w przedsprzedaży w cenie 259 zł (Microsoft Store) lub w abonamencie Xbox Game Pass. Posiadaczy wersji Ultimate ww. subksrypcji rozgrywkę mogą rozpocząć już kilka dni wcześniej, bo 6 września.

Platformy:
Gry:
Czas czytania: 3 minut, 45 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Sprzedaż Gears 5 ze Steam została wstrzymana w Chinach na czas nieokreślony

arrow-right
arrow-right

Dreamcast – 20 lat legendy

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: