News

Sprzedaż Gears 5 ze Steam została wstrzymana w Chinach na czas nieokreślony

Nad powodami takiej decyzji Azjatów możemy niestety tylko gdybać.

Dopiero co mieliśmy szansę spojrzeć jak prezentują się oceny nowej produkcji studia The Coalition  Napływają pierwsze oceny Gears 5. Jest bardzo dobrze, ale do oryginalnej trylogii sporo brakuje, a już z jej udziałem zdążył wyniknąć mały zgrzyt. Na szczęście, jedynie w Azji i tylko na Steamie.

Mieszkańcy Chin do tej pory nie mieli szczęścia do produktów z serii Gears of War. Poprzednia część została całkowicie zablokowana w ich kraju z uwagi na cyt.: „nadmierną brutalność”, a teraz wstrzymano również sprzedaż najnowszego tytułu tj. Gears 5 na platformie Steam. Decyzja, co całkiem zrozumiałe, nie spotkała się z aprobatą chińskich miłośników marki, a fala hejtu od rozgoryczonych graczy zalała kanały komunikacyjne wydawcy oraz popularne serwisy takie jak Reddit czy Discord.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż platforma Valve nie jest oficjalnie dostępna w ChRL, a dostęp do niej mieszkańcy Chin uzyskują poprzez usługi VPN omijające rządowe restrykcje i blokady treści. Trudno powiedzieć czy rząd tego kraju ma dosyć ignorowania przez swoich obywateli cenzury, czy nadal ma zamiar je tolerować, a całe zamieszanie może wynikać też z jakichś dużo bardziej trywialnych powodów mających związek z rozpowszechnioną cenzurę gier w Państwie Środka.

Powodów zdjęcia tytułu ze sprzedaży nie sprecyzowano, a posłużono się jedynie ogólnikowym stwierdzeniem, iż produkcja została wycofana przez cyt.: „specyficzny problem”. Taka forma wyjaśnienia pozostawia mnóstwo pola do popisu tworzącym różnorakie teorie fanom marki. Niektórzy uważają, iż po raz kolejny powodem może być stopień brutalności zabawy, inni twierdzą, iż cała sytuacja może być powiązania z wprowadzeniem przez Microsoft kontrowersyjnych flag LGBT do trybu multiplayer.

Co więcej, Gears 5 usunięto ze sklepu Valve na „czas nieokreślony” co znaczy równie dobrze, iż może ona powrócić jutro albo w ogóle, co z pewnością nie pomogłoby w popularyzacji serii w Azji, gdzie Microsoft nie radzi sobie najlepiej. Pozostaje nam mieć nadzieję, iż podobne problemy nigdy nie zagoszczą w Europie w której, odpukać, jak do tej pory możemy bawić się bez przeszkód.

Gra zadebiutuje 10 września na PC oraz Xbox One w polskiej wersji językowej i jest już dostępna w przedsprzedaży w cenie 259 zł (Microsoft Store) lub w abonamencie Xbox Game Pass. Posiadaczy wersji Ultimate ww. subksrypcji rozgrywkę mogą rozpocząć już kilka dni wcześniej, bo 6 września.

Platformy:
Gry:
Czas czytania: 3 minut, 9 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Nintendo patentuje nowe, giętkie joycony dla Switcha

arrow-right
arrow-right

Napływają pierwsze oceny Gears 5. Jest bardzo dobrze, ale do oryginalnej trylogii sporo brakuje

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: