News

Nowe Story of Seasons zmierza na Switcha!

Fani Harvest Moona na pewno ucieszą się z tej zapowiedzi.

Od kiedy MMV cofnęło Natsume w 2012 roku prawo do wydawania japońskiej serii Bokujou Monogatari pod tytułem Harvest Moon, gry z tej drugiej serii które zaczęli tworzyć amerykanie na własną rękę mają tak znane logo - zeszły krótko mówiąc na psy. Na szczęście MMV nie zaprzestało wydawania serii i dostajemy ją od 8 lat pod tytułem Story of Seasons, z niezmienną jakością oryginału.

W tym oku mieliśmy już szansę zagrać w remake HM:Friends of Mineral Town ( Recenzja: Story of Seasons: Friends of Mineral Town), ale ponieważ gra wyszła w Japonii znacznie wcześniej niż jej angielska wersja, od czasu ciepłego przyjęcia remastera niemal gotowa jest już kolejna część gry, tym razem nowa część serii. Co ciekawe, tym razem angielska wersja gry, która dostała już tytuł Story of Seasons: Pioneers of Olive Town, wyjdzie dużo szybciej w wersji anglojęzycznej - raptem miesiąc po japońskiej, 26 marca 2021 (lub 23 marca w USA).

Standardowo w grze będziemy próbowali zrewitalizować farmę naszego dziadka, sadząc różnego rodzaju roślinki i hodując zwierzęta. Wiemy też, że tym razem sporo zawartości będziemy odblokowywać nie przez questy, czy zasadzenie odpowiedniej ilości roślin, a znajdując różne przedmioty w lesie, którego znaczenie będzie większe niż w poprzednich grach. Oczywiście nie zabraknie motywów w zaprzyjaźnianie się z mieszkańcami, śluby (w tym tej samej płci), a całość ma być wypełniona niemal 200 questami. Wolny czas w grze będziemy spędzać równie standardowo na łowieniu ryb czy zbierając różne skamieliny i rudy w kopalni - jednym słowem, klasyka, ale w nieco mniej bajkowej niż w SoS:FOMT grafice.

Niestety, na razie brak w planach wersji na PC lub duże konsole - a może szkoda, bo patrząc na trailer widać parę sekwencji które nie do końca dają na Switchu radę - chociaż do premiery zapewne część z tych spadków animacji zostanie naprawiona.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 46 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Recenzja: [PS4] Seasons Pioneers of Olive Town - 25.07.2022 12:08
Pioneers of Olive Town z datą premiery na PS4 - 27.06.2022 23:16
Pioneers of Olive Town zmierza na PS4 - 04.05.2022 22:35
Story of Seasons: Friends of Mineral Town zmierza na PS4 i Xboxa - 23.07.2021 11:19
Niedawno pisaliśmy też o...

Wsparcie VR na PS5 tylko dla gier z PS4

arrow-right
arrow-right

Adaptacyjne triggery w końcu na nagraniu wideo

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: