News

Pioneers of Olive Town z datą premiery na PS4

Najbardziej rozbudowana część serii Bokujou zmierza na dużą konsolę.

XSeed i Marvelous w końcu podało dziś o informacji datę, na którą czekali wszyscy fani klasycznych gier farmerskich z serii Bokujou (u nas znanych do 2012 jako Harvest Moon, a potem Story of Seasons). Po dwóch miesiącach czekania potwierdzono, że Story of Seasons: Pioneers of Olive Town zadebiutuje 29 lipca w Europie, a nieco wcześniej, bo 26 lipca w USA.

Niestety, mimo tej zapowiedzi wydawca nie zaktualizował PS Store, więc nie znamy oficjalnej polskiej ceny, ale z informacji prasowej można spodziewać się, że będzie to ok. 189zł (~40 €). Do tego dochodzą jeszcze dodatki - kostiumy i dodatkowe postaci+questy, za łącznie ok. 70-80zł (~15 €). Nie wiadomo dlaczego dodatki będą w regionach z angielskojęzyczną wersją dodatkowo płatne - Japończycy dostaną je za darmo, a przypomnę, że gra miała premierę ponad rok temu, więc wydanie całości jako kompletu miałoby większy sens, gdyż dodatki nie powstaną po premierze.

Recenzja: Story of Seasons Pioneers of Olive Town

Nie wiem gdzie leży Olive Town, ale po najnowszej trójwymiarowej inkarnacji serii zdecydowanie widać, że w dwuwymiarowym wszechświecie zapewne byłoby to obok Pelican Town...

Czytaj dalej »

Czy warto zainteresować się tą odsłoną? Cóż, jeśli graliście w oryginalne Harvest Moony (te sprzed 2012), lub w Story of Seasons, to na pewno będziecie zadowoleni. Gra jest znacznie bardziej rozbudowana niż jakakolwiek wcześniejsza część - i chociaż można by powiedzieć, że niektóre rozwiązania (głównie maszyny do wytwarzania rzeczy) podkradła od Stardew Valley, to trzeba pamiętać, że to właśnie Stardew Valley pierwsze podkradło pomysły od serii Story of Seasons (w Japonii: Bokujou Monogatari). Nie ma więc co zarzucać podkradania pomysłów - gdyż Marvelous zamiast pozwać Erica Barone za kradzież pomysłów, po prostu postanowiło iść tą samą drogą - czerpania pomysłów i dokładania czegoś od siebie. Wciąż jest to bardziej "japońska" przygoda niż pikselowy fenomen i wszystkie wspomniane serie spokojnie potrafią koegzystować na rynku.

Niestety, z niewiadomego powodu posiadacze Xboxów znów nie dostaną farmerskiej przygody, a szkoda - konwersja na sprzęty Microsoftu nie powinna być aż taka trudna, skoro gra trafiła już wcześniej na PC (po tym jak pierwotnie wydano ją na Switcha). Dziwi to zwłaszcza w kontekście tego, że Marvelous będzie sprzedawać osobno DLC próbując wyciągnąć z nas kasę - na pewno Xboxowi gracze też chętnie by sięgnęli nawet po podstawową grę. Swego czasu na Xboxach pojawiła się jednak poprzednia część - remake Friends of Mineral Town - więc wciąż jest szansa, że Xbox dostanie swoją wersję w drugiej połowie roku.

Bardzo też szkoda, że firma nie spróbowała wydania gry ani w GamePass, ani w PS+ Extra/Premium - gracze na pewno by się ucieszyli, zwłaszcza, że amerykańscy posiadacze lepszego abonamentu PS+ mogą spróbować aż trzech części Harvest Moona, zrobionych już po rozwodzie Natsume-Marvelous.

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 32 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Recenzja: [PS4] Seasons Pioneers of Olive Town - 25.07.2022 12:08
Pioneers of Olive Town zmierza na PS4 - 04.05.2022 22:35
Story of Seasons: Friends of Mineral Town zmierza na PS4 i Xboxa - 23.07.2021 11:19
Recenzja: Story of Seasons Pioneers of Olive Town - 14.06.2021 08:00
Niedawno pisaliśmy też o...

Mario + Rabbids: Sparks of Hope z datą premiery

arrow-right
arrow-right

FF VII Crisis Core dostanie remaster

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: