Do premiery remake'a gry z niezdarnym kościotrupem pozostało jeszcze trochę czasu. Wydawca zadecydował, że Nowy MediEvil zadebiutuje dopiero w amerykańskie Halloween, co daje nam jeszcze lekko ponad 2 miesiące czekania.

Na targach Gamescom 2019 byliśmy świadkami nowego gameplayu -  Ujawniono nowy gameplay MediEvil z targów Game XP 2019. Na szczęście to nie koniec atrakcji i dla „wygłodniałych” powrotu Sir Daniela Fortesque'a fanów mamy jeszcze coś na osłodę.

Sony korzystając z czasu przed debiutem, pragnie umilić graczom czekanie poprzez oficjalny blog PlayStation . Japończycy zaprezentowali tam artykuł omawiający główne aspekty gry, a także pokusili się o wizualne porównanie zrzutów ekranu pomiędzy oryginałem z PSX a najnowszym remakiem z PlayStation 4.

Galeria

W odróżnieniu od oryginału stworzonego przez SCEE Cambridge, za produkcję najnowszej części przygód niezdarnego kościotrupa odpowiada Other Ocean Interactive mające w swoim portoflio między innymi Yu-Gi-Oh! Legacy of the Duelist: Link czy Mortal Kombat Arcade Kollection.

Galeria

Japońska korporacja zapewnia o jak największej zgodności nowej produkcji z kultowym klasykiem z „szaraka”, co możecie ujrzeć na zaprezentowanych screenach. Nie obyło się też oczywiście bez modyfikacji istniejących elementów tam, gdzie było to pożądane. Twórcy zapewniają, iż system walki jest bardziej intuicyjny i responsywny niż kiedykolwiek w serii, a detale na ulepszonych mapach będą zapierać dech w piersiach.

Galeria

MediEvil na PS4 jest remakiem gry o tym samym tytule, debiutującej w 1998 roku na PlayStation 1. Kierujemy w niej nieumarłym rycerzem, który niefortunnie poległ w pierwszej bitwie ze złym czarnoksiężnikiem Zarokiem i został później przez niego przypadkowo wskrzeszony.

Galeria

Mężczyzna, mimo iż, nie wykazał się należytym męstwem i zmarł od zagubionej strzały podczas początkowej szarży, pośmiertnie otrzymał z rąk króla tytuł szlachecki. Naszym zadaniem jest pokonanie złoczyńcy, przywrócenie ładu w zniszczonym królestwie i oczywiście zasłużenie na nadany na wyrost tytuł.

Galeria

MediEvil zadebiutuje w 25 października 2019 roku (amerykańskie Halloween) wyłącznie na PlayStation 4 i jest już dostepny w przedsprzedaży w cenie 124 zł na PS Store .