News

Pokaz Assassin's Creed Valhalla zmiażdżony przez graczy. Ubisoft odpowiada na zarzuty

I po co było pompować ten balonik?

Wczorajszego Inside Xbox zarówno Microsoft, jak i Ubisoft raczej nie mogą zaliczyć do udanych. Nahajpowany do granic możliwości ewent okazał się... mocno przeciętny. Szumnie zapowiadany już od ujawnienia Assassin's Creed Valhalla pokaz gameplayu okazał się go nie zawierać, a zawiedzeni fani szybko zaczęli dislajkować filmik na platformach społecznościowych. Doszło nawet do tego, że Microsoft oryginalny filmik uczynił prywatnym, a jego zawartość reuploadował, ale zdało się to na nic, gdyż ilość łapek w dół i tak szybko przegoniła pozytywne oceny internautów.

Prawdziwa burza przeszła również przez Twitter i Facebook, gdzie żądni prawdziwego pokazu fani wylewali pomyje na obie korporacje. W końcu do sprawy odniósł się Ashraf Ismail, dyrektor kreatywny gry, który starał się uspokoić fanów.

Słusznie założyliście, że zobaczycie dziś więcej. Mamy przed sobą długą kampanię marketingową, zobaczycie gameplay oraz dowiecie się dużo nowych informacji o grze.

Dziękuję za wasze zainteresowanie i pasję. Bądźcie dla nas wyrozumiali i mili. Będzie warto.

O tym, czy prośba pracownika francuskiej firmy odniosła spodziewany skutek, przekonamy się dopiero za kilka dni, kiedy to opadną negatywne emocje internautów. Wydaje się, że Ubisoft, jeśli chce zachować twarz, powinien wziąć sobie uwagi rozzłoszczonych graczy do serca i zorganizować własny ewent, na którym zaprezentuje, to czego wczoraj zabrakło. Ewentualnie upragniony gameplay może również pokazać na mającej mieć miejsce za niecałe dwa tygodnie imprezie Xbox 20/20 Xbox 20/20 zapowiedziane. Microsoft co miesiąc będzie dawkował gry na XSX. Pozostaje jedynie pytanie: czy gracze w obliczu niespełnionych obietnic będą chcieli tak długo czekać?

Assassin's Creed Valhalla przenosi nas do IX-wiecznej Europy, gdzie wcielamy się w Eivora — wikinga, który wraz ze swoim klanem szuka nowego miejsca do życia. Po opuszczeniu pogrążonej w krwawych wojnach Norwegii i przepłynięciu morza nasz bohater trafia do Anglii, która szybko okazuje się równie ogarnięta chaosem co ojczyzna protagonisty. Choć rozgrywka opiera się na podobnych zasadach co w Assassin's Creed Odyssey, to Francuzi zdecydowali się wprowadzić sporo nowości, a sam gracz poprzez swoje wybory ma mieć znacznie większy wpływ na fabułę niż do tej pory w cyklu.

Tytuł zadebiutuje jeszcze w tym roku na PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5, Xbox Series X oraz PC. Potwierdzono już obecność polskiej lokalizacji.

Tagi:
Czas czytania: 3 minut, 1 sekunda

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
PS+ Extra i Premium na luty 2024 - 14.02.2024 17:34
Darmowy weekend z Assassin's Creed - 08.08.2023 21:50
AC Valhalla z kolejnymi nowościami - 23.09.2022 23:11
Deathloop, Ni No Kuni i Assassin's Creed Odyssey na konferencji Microsoftu - 15.09.2022 22:50
Premiera AC Valhalla Forgotten Saga już jutro - 01.08.2022 22:58
Niedawno pisaliśmy też o...

Tokyo Games Show również odwołane

arrow-right
arrow-right

Zapowiedziano Mortal Kombat 11: Aftermath

Komentarze
...
185.68.***.*** • #1
skalariX
1508 dni temu

Odpowiedź Ubi jest z d#py! Poziom ich samozaorania jest już wysoki. Najpierw 8h prezentacja, by wymęczyć fanów, a teraz niestety, nerwy fanom/graczom już puściły i dobrze!

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: