News

Portal Games w 2023 wyda 4 nowe growe planszówki

A może by tak gry bez prądu? Spora ich część oferuje nie tylko, ale też osobno solo czy kooperacyjne - grając przeciwko papierowemu AI.

W ostatnich latach gry planszowe przeżywają boom i muszę przyznać, że sam mam już ich w kolekcji tyle, że potrzeba na nie dwóch regałów. Co najśmieszniejsze, ta mania zaczęła się od... kupna planszowego Fallouta od Galakty, która wydała grę po polsku (razem z dodatkiem Nowa Kalifornia). Gra świetnie oddawała klimat oryginału (przeciwnicy goniący nas z drugiego końca mapy) i na początku wydawała mi się fenomenalna, ale gdy spróbowałem innych gier, dopiero poznałem jak wiele mogą one jeszcze zaoferować.

Planszowy Wiedźmin zebrał już ponad 17 mln złotych

A do końca kampanii jeszcze 11 dni...

Czytaj dalej »

Od miesiąca powinienem już też ogrywać planszowego Wiedźmina, ale produkcja się nieco opóźniła, zarówno przez Polaków jak i chińską fabrykę - więc nie powiem wam jeszcze, czy gra jest fajna. Mogę powiedzieć, że nie najgorszy jest God of War, Warcraft: Wrath of the Lich King (oparty o planszówkę Pandemic) czy Talisman: Kingdom Hearts (jeśli kojarzycie grę Magia i Miecz - to właśnie jest Talisman). Mam nawet pozycje, które nie wyszły po polsku - Stardew Valley i Ni No Kuni II - pierwsza jest diabelnie trudna, druga za to na odwrót - zbyt łatwa. Na kupce wstydu mam jeszcze odpakowane - chociaż nie ograne Bloodborne, Dark Souls i Horizon: Zero Dawn (ostatnia - znów po angielsku). Wszystkie - z trybem solo, jak i 2, 3 lub 4 graczy.

Kolekcja nie mała, ale chyba znów urośnie - bowiem w miniony weekend polskie wydawnictwo Portal Games zdradziło swoje plany na ten rok i przygotowują oni kilka polskich wersji planszówek opartych o gry konsolowe, co chyba znaczy, że te całkiem nieźle się sprzedają.

Będą to Assasin’s Creed: Brotherhood of Venice, Dead by Daylight (jako jedyna w tym zestawieniu wymagająca aż trzech graczy) oraz aż dwa dodatki do Bloodborne - Lochy Kielicha i Zakazany Las. Co ciekawe, poza DbD, pozostałe 3 gry mają już na karku swoje lata (dokładnie 2 i 3) - jeśli więc wydaje wam się, że widzieliście gdzieś ofertę ich sprzedaży - to bardzo możliwe, bowiem zarówno gracze jak i sklepy importują (lub zamawiają na Kicstarterze) takie produkcje nawet jeśli brak im polskiej dystrybucji. Ponieważ jednak część ma te same tytuły po angielsku o polsku, uważajcie zamawiając, żeby nie wybrać złej (angielskie są często tańsze, bo wydawane były gdy papier był o połowę tańszy).

Poza dwoma dodatkami do Bloodborne które wyjdą w tym roku, istnieje jeszcze 8 innych...

Niestety, na dzień dzisiejszy nie ma jeszcze dat premiery, a wg. strony Portalu, gry są na razie dopiero "ogłoszone". Kolejne etapy to przygotowanie plików z polską wersją językową (na szczęście nie trzeba już robić nowych grafik, matryc czy figurek - wystarczy skorzystać z tej samej drukarni), wydruk w Chinach, trwająca ok. 40 dni podróż morska, odprawa celna i można rozwozić do sklepów i klientów. Obstawiałbym więc końcówkę roku. Tanie nie będą - bowiem każda oferuje ogrom figurek (AC blisko 150, Bloodborne po 20-30, natomiast Dead by Deadlight "tylko" 13) oraz kart i znaczników (razem po 200-400 komponentów każda). Można się przygotować na nawet 300-400zł. Czyli podobnie jak w wersjach konsolowych na premierę...


Czas czytania: 3 minut, 52 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Nie nabierzcie się na Bloodborne na komórki - 25.10.2022 22:57
Ruszają preordery na God of War: Gra Karciana - 11.05.2021 23:32
Ghost of Tsushima z nowymi kostiumami - 21.12.2020 12:10
Niedawno pisaliśmy też o...

Wideorecenzja: Age of Empires II: Definitive Edition

arrow-right
arrow-right

Minirecenzja: Syberia: The World Before

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: