News

Relic Entertainment stawia na niezależność. Twórcy Company of Heroes odłączają się od SEGI

Kolejne studio rezygnuje ze współpracy ze stałym wydawcą i decyduje się na niezależność. Tym razem trafiło na twórców Age of Empires IV i Relic Entertainment.

Chociaż o masowych zwolnieniach słyszymy coraz rzadziej, to kryzys na rynku gier wideo wciąż nie został całkowicie zażegnany. W ostatnim czasie informowaliśmy was o tym, że Toys for Bob, twórcy Crash Bandicoot 4 It's About Time odłączyli się od Microsoftu. To jednak nie jedynie studio, które decyduje się na niezależność. Najnowszymi informacjami podzielili się twórcy wysoko ocenianych gier strategicznych.

Twórcy z Relic Entertainemnt poinformowali, że zdecydowali się wybrać niezależność i nie będą już dłużej studiem należącym do SEGI. W oficjalnym oświadczeniu zaznaczyli, że pomocą zewnętrznego inwestora będą mogli tworzyć nowe, jeszcze bardziej kreatywne produkcje. W ostatnich latach zespół nie próżnował i stworzył Age of Empires 4 oraz Company of Heroes 3. Odejście od wydawcy nie oznacza porzucenia wsparcia, co zostało zaznaczane w oświadczeniu.

Co sądzicie o nowym rozdziale dla pracowników z Relic? Uważacie, że niezależność dobrze wpłynie na nadchodzące gry tego studia, czy może SEGA była bezpieczniejszym wyborem? Dajcie znać w komentarzach!

Czas czytania: 1 minuta, 54 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Gearbox Software zostało sprzedane! Take Two zaopiekuje się twórcami Borderlands

arrow-right
arrow-right

Diablo IV już w Xbox Game Pass. Microsoft podaje instrukcje instalacji gry

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: