News

Sega ma olbrzymie problemy

Japoński gigant, dla wielu kultowa marka, ogłosiła właśnie, że w ostatnim roku poniosła straty w rekordowej wysokości 7,1 miliarda jenów. Jako przyczynę tak tragicznej sytuacji podano ciężkie warunki ekonomiczne na rynkach w USA i Europie, a także gwałtowne zmiany w branży konsol stacjonarnych. W związku z zaistniałą sytuacją Sega postanowiła anulować cześć gier znajdujących się w fazie produkcji.

W specjalnym oświadczeniu czytamy, że "po przeanalizowaniu zakładanych zysków ze sprzedaży produkowanych przez nas gier, postanowiliśmy ograniczyć w najbliższym czasie nasze wydawnictwa do najsilniejszych marek takich jak Sonic, Total War, Football Manager czy Aliens, które wciąż generują solidne zyski. W związku z tym, zaprzestajemy prac nad kilkoma grami znajdującymi się w produkcji."
Nie wiadomo, jakich tytułów dotknęły cięcia, jednak wiemy, że większość z nich to takie, o których gracze nie zdążyli jeszcze usłyszeć.

Platformy:
Czas czytania: 1 minuta, 26 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Odpoczywamy, ale nie znikamy :) - 10.03.2023 20:11
18 lat temu PSX Extreme uznało nas najlepszą stroną o grach - 10.03.2023 13:48
Forum - 10.03.2023 13:18
Square wchłonie Luminous Productions, bo Forspoken zawiodło - 28.02.2023 23:13
Sony wywraca nasze spojrzenie na pady z projektem Leonardo - 05.01.2023 23:30
Niedawno pisaliśmy też o...

Kim są Wiedźmini?

arrow-right
arrow-right

Team17 zapowiada Worms Revolution

Komentarze
...
#1
~senkal
4344 dni temu

Jeśli wpływami to pozytywnie na poprawę tych paru serii, jestem jak najbardziej za. Hity od Segii ? Dawno tego nie widziano, niech zrobią w końcu coś na naprawdę wysokim poziomie, nawet kosztem anulowania kolejnych średniaków.

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: