News

The Game Awards 2019 zapowiedziane. Ceremonia odbędzie się 12 grudnia

To już szósty ewent TGA w historii, ale czy wysoki poziom widowiska się utrzyma?

Imprezy The Game Awards nierozerwalnie związane z postacią wybitnego dziennikarza Geoffa Keighleya stanowią ważny punkt w kalendarzu wielu graczy już od 2014 roku. Na ceremoniach zawsze organizowanych w grudniu przyznawane są nagrody w wielu kategoriach, a o najbardziej pożądane wyróżnienie w postaci otrzymania tytułu „Gry Roku” zaciekle walczą najlepsze tytuły z całego świata.

Tegoroczna edycja została właśnie dziś zapowiedziana i według planu odbędzie się 12 grudnia bieżącego roku w budynku Microsoft Theater usytuowanym w Kalifornii, USA. Wybór tego miejsca dla TGA 2019 nie jest żadnym zaskoczeniem, gdyż konsekwentnie poprzez cztery edycje impreza odbywa się w tej samej lokalizacji. Jedyne odstępstwo od tej reguły stanowi pierwsza ceremonia sprzed czterech lat, która odbyła się w Las Vegas.

Niestety na temat najnowszej gali nie wiemy nic konkretnego. Sam prowadzący podał jedynie lakoniczną informację, iż będzie ona „wyjątkowa”, a na więcej informacji będziemy musieli jeszcze poczekać. W samym internecie pojawiło się sporo głosów twierdzących zarówno, iż możemy się spodziewać najlepszego show, jak i takich, że będzie to najsłabszy ewent w historii. Na szybkie rozstrzygnięcie tej zagadki niestety się nie zanosi, a informacje na temat najnowszej edycji będą do nas stopniowo napływać w najbliższych tygodniach.

W poprzednim roku języczkiem u wagi okazał się ekskluzywny dla PS4 God of War, który z łatwością zdominował galę i pokonując między innymi Red Dead Redemption 2 Rockstara zgarnął zasłużoną główną nagrodę imprezy oficjalnie zostając "Grą Roku 2018". Kandydatów do tego wyróżnienia na tegorocznym wydarzeniu jest co najmniej kilku, choć z racji długiego okresu czasu, jaki pozostał nam do ceremonii, ciężko jest na któregoś jednoznacznie postawić, gdyż wiele jeszcze może się zmienić.

Warto wiedzieć, że wydarzenie to nie jest powiązane jedynie z wręczaniem nagród, a bardzo często obfituje także w zapowiedzi nowych produkcji czy ekskluzywne pokazy materiałów prosto od deweloperów. W poprzednim roku podczas TGA uchylono rąbka tajemnicy na temat ponad 10 nowych tytułów, w tym prawdziwych perełek jak wyczekiwany The Outer Worlds czy Mortal Kombat 11, toteż ciekawi nowych zapowiedzi gracze z pewnością mają na co czekać.

Tradycyjnie oprócz ocen ponad 50 branżowych ekspertów na wynik będą miały również wpływ głosy widzów, którzy poprzez internetowe głosowania będą mogli dodać swoim faworytom nieco więcej oczek w klasyfikacji. Spodziewamy się, iż platforma to umożliwiająca powinna wystartować około listopada.

Bilety z ceną wynoszącą około 70 dolarów można już zamawiać poprzez portal AXS.com .

Czas czytania: 3 minut, 15 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Summer Game Fest 2022 z datą i godziną - 05.05.2022 22:54
E3 2021 bez Sony - 06.04.2021 23:02
Niedawno pisaliśmy też o...

Anthem trafia w końcu do EA Access

arrow-right
arrow-right

48 minut gameplayu z Death Stranding

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: