News

[Aktualizacja]To już niemal pewne — Wiedźmin 3 trafi do GamePass!

Po raz kolejny Microsoft pada ofiarą przecieku, tym razem z Twitch.

Aktualizacja: Informacja została potwierdzona na konferencji. Wiedźmin 3 trafi do abonamentu GamePass w okresie od świąt 2019 do 2020 roku

O zapowiadanym na dziś wydarzeniu X019 mówiliśmy już wczoraj w artykule —  X019 już jutro. Microsoft zapewnia o "największym" wydarzeniu w historii. Amerykanie nie szczędzili wówczas informacji na temat planu konferencji i sami poprzez Twitter opowiedzieli, co będziemy mieli szansę na niej zobaczyć. W tym była również zapowiedź rozszerzenia oferty GamePass, jednak bez podawania konkretnych tytułów.

Dziś za sprawą reklamy na popularnym portalu twitch.tv doszło do poważnego wycieku jednej z „bomb” szykowanych do odpalenia na imprezie. Wspomniany materiał zachęcał do wykupienia popularnego ostatnimi czasy abonamentu GamePass, jaki zapewnia dostęp do setek gier zarówno na Xbox One, jak i PC. Na filmiku znalazły się więc gry zawarte w subskrypcji, czyli Gears 5, Devil May Cry 5 oraz... Wiedźmin 3!

Omawiany materiał zniknął błyskawicznie z serwerów Twitch, lecz użytkownicy Reddit zdążyli zapisać go na dysku i reuploadować na swojej własnej platformie, gdzie jest dostępny do chwili obecnej . Jak możecie zobaczyć na przytoczonym wyżej screenie, przy grze brakuje jednak oznaczenia PC, co sugerowałoby, iż gra trafi do GamePass jedynie na konsole, a pecetowi subskrybenci będą musieli obejść się smakiem.

Fakt, iż filmik umieszczono najpierw w serwisie Twitch jako oficjalną reklamę, praktycznie wyklucza możliwość jego spreparowania, dlatego pojawienie się Wiedźmina 3 w GamePass uważamy niemal za pewnik. Jego obecność z pewnością przypadnie do gustu wielu Polakom, którzy dla rodzimego Wiedźmina mają specjalne miejsce w serduszku, choć należy pamiętać, iż decyzja ta jest raczej zabiegiem jedynie marketingowym, aniżeli chłodną kalkulacją sprzedaży. Najnowsze przygody Geralta były bowiem już dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach na wszystkich platformach i mało jest osób zainteresowanych grami wideo, jakie nie miały jeszcze szansy w trzecim Wiedźminie zasmakować.

Na potwierdzenie tego przecieku nie będziemy musieli długo czekać. Impreza X019 startuje już dziś o 21 czasu polskiego. Proponowa przez Microsoft forma oglądania ewentu to platforma Mixer , choć przypuszczamy, że będzie ją można również zobaczyć tradycyjnie, na YouTube.

Tagi:
Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 50 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Dodatki do Wiedźmina 3 nie działają na PS5 - 15.12.2022 23:12
Wiedźmin dostanie oficjalne klocki - 28.11.2022 23:04
Wiedźmin 3 next-gen wygląda... dobrze - 23.11.2022 23:14
Wiedźmin 3 next-gen za miesiąc. W końcu... - 14.11.2022 22:47
5 Wiedźminów, 8 gier. W CDP upadli na głowę - 04.10.2022 23:15
Niedawno pisaliśmy też o...

GamePass doczeka się niemal 50 nowych produkcji. Na liście znajduje się Wiedźmin 3

arrow-right
arrow-right

Human Head Studios zamknięte dzień po premierze Rune 2. Wydawca w szoku po decyzji studia

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: