News

Wiedźmin dostanie oficjalne klocki

Nie przecierajcie oczu, dobrze widzicie - nie będą to klocki LEGO.

Jeśli ktoś jest prawdziwym fanem Wiedźmina, na pewno przeczytał wszystkie książki, obejrzał przeciętny serial, zagrał we wszystkie 5 gier, kupił obie planszówki (chyba, że liczymy Gwinta to nawet trzy), a do tego ma setki gadżetów, figurek, koszulek, skarpetek i co tam jeszcze wyszło. Wiele osób chciałoby jednak w tej kolekcji mieć... klocki. W ostatnich latach LEGO wydało sporo serii związanych z grami - Overwatch, Sonic czy kilkadziesiąt zestawów Mario. Ale to nie duńska firma wyda klocki z Wiedźminem - co w sumie nie jest dobrą i złą wiadomością za razem.

Sonic też dostanie swoje LEGO

Nie będzie to interaktywna zabawka jak w przypadku Mario, ale do kolekcji i tak warto ją dodać!

Czytaj dalej »

Poza LEGO, największymi markowymi producentami klocków które pasują do duńskich "studów" są polskie COBI i amerykańskie Mega. Reszta, to klocki przeciętnej lub tragicznej jakości produkowane w chinach - legalne jedynie do momentu, gdy nie naśladują oficjalnych zestawów innych firm. Niestety, jeśli liczyliście, że rodzimego Wiedźmina zrobi rodzima firma produkująca zabawki - to czeka was zawód. COBI moim zdaniem sp...artaczyło sprawę, nie biorąc tej licencji, bo byłaby to dla nich lepsza reklama, niż zestawy World of Tanks. Co prawda polskie "minifigurki" mają twarze tak niewyjściowe, że są antyreklamą zestawów, ale pewnie w przypadku Geralta i tak zrobiono by facjatę bardziej nawiązującą do gry, niż taką przypominającą duńskie miniludziki (te są niestety opatentowane). Padło na amerykańską firmę Mega i jej serię Mega Construx.

Zaletą tego wyboru jest to, że klocki te będą nieco tańsze niż te duńskie, no i można być raczej spokojnym jakości - zestaw nie powinien się rozsypywać po chwyceniu go. Figurka też powinna być całkiem dobrej jakości i z tego co widać na pierwszym screenie - będzie to coś w stylu legowego odpowiednika ludzików z serii Friends.

Wiedźmin 3 next-gen wygląda... dobrze

Pewnie dwa lata temu bardziej by nas zachwycał, ale jak na darmową aktualizację i tak zaoferuje sporo zmian i ucieszy oko.

Czytaj dalej »

Pierwszy zestaw będzie nawiązywał do walki z Gryfem pod koniec pierwszego rozdziału Wiedźmina 3, a poza tym otrzymamy karczmę, na której logo znajdziemy kardynała szkarłatnego - tak bowiem zwie się czerwony ptak widoczny w logo CD Projekt Red.

Data premiery zestawu nie jest znana - ma ona nastąpić wkrótce. Jest więc zapewne szansa, że pierwszy rzut zestawów pojawi się jeszcze przed świętami, chociaż zapewne będzie problem z dostaniem go i pojawi się na aukcjach w kosmicznie zawyżonych cenach. Warto więc przeczekać na poświąteczne dostawy do sklepów.

/

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 24 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Dodatki do Wiedźmina 3 nie działają na PS5 - 15.12.2022 23:12
Wiedźmin 3 next-gen wygląda... dobrze - 23.11.2022 23:14
Wiedźmin 3 next-gen za miesiąc. W końcu... - 14.11.2022 22:47
5 Wiedźminów, 8 gier. W CDP upadli na głowę - 04.10.2022 23:15
Wiedźmin 3 next-gen: kolejna obsuwa w 7 urodziny gry - 19.05.2022 22:41
Niedawno pisaliśmy też o...

Two Point Campus dostanie kosmiczny dodatek

arrow-right
arrow-right

Wideorecenzja: Evil West

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: