News

Wiedźmin 3 next-gen wygląda... dobrze

Pewnie dwa lata temu bardziej by nas zachwycał, ale jak na darmową aktualizację i tak zaoferuje sporo zmian i ucieszy oko.

Minęły dwa lata od premiery next-genów (zauważcie, że przez małą ilość gier ciągle je tak nazywamy, chociaż 30-35% cyklu życia już za nimi...), a jeszcze więcej od zapowiedzi Wiedźmin 3: next-gen update. W końcu jednak darmowa aktualizacja do nas trafi - i to już za 3 tygodnie i CD Projekt postanowił się z nami podzielić gameplayem i listą zmian.

Jeśli liczyliście na rewolucję i opad szczęki - to niestety nieco się zawiedziecie. To zdecydowanie nie jest remake, nie jest to nawet remaster - jest to prawdopodobnie taka wersja, jaką byśmy dostali, gdyby gra wychodziła dzisiaj "w rozkroku" nas stare i nowe konsole. Czy to źle? Bynajmniej. Zmiany i tak odczujemy.

Najważniejsze i najbardziej zauważalne zmiany to tryb 60 FPS oraz 4K (oczywiście nie oba na raz). Niestety na konsolach nie dostaniemy wszystkich zmian, ale ma pojawić się Ray Tracing, chociaż wiadomo, że to będzie wiązać się z cięciami innego parametru (jakiego - dowiemy się zapewne po premierze, oby rozdzielczości, bo FPSy są bardziej zauważalne).

Pojawią się też zmiany w gameplayu i lekkie poprawki sterowania. Kilka questów zostanie przebudowanych, aby łatwiej było wykonać zadanie (ale nie zmienią się dialogi czy animacje NPCów), aktualizację dostanie mapa świata (lepsze filtrowanie punktów na mapie), pojawi się nowe DLC (ekwipunek i zadanie związane z serialem Netfilxa). Pojawi się też tryb fotograficzny, a także tryb skupienia (w którym znikną wszelkie wskaźniki w trakcie podróży - będzie je można włączyć przyciskiem zmysłów). Nie wypisano tego na liście zmian, ale w trailerach zauważalny jest niemal brak pop-upu roślinności i dalszy zasięg jej rysowania, dzięki czemu na horyzoncie niezwykle rzadko widać "wskakiwanie" nowych elementów, a roślinność wydaje się jeszcze bardziej gęsta i bujna (swoją drogą - ona też dostała trochę poprawek).

Premiera aktualizacji dla podstawowej gry i dodatków w środę, 14 grudnia. Pełen stream, w którym można zobaczyć też gameplay z konsol i dokładne omówienie części zmian - poniżej:

Czas czytania: 2 minut, 47 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Dodatki do Wiedźmina 3 nie działają na PS5 - 15.12.2022 23:12
Wiedźmin dostanie oficjalne klocki - 28.11.2022 23:04
Wiedźmin 3 next-gen za miesiąc. W końcu... - 14.11.2022 22:47
5 Wiedźminów, 8 gier. W CDP upadli na głowę - 04.10.2022 23:15
Wiedźmin 3 next-gen: kolejna obsuwa w 7 urodziny gry - 19.05.2022 22:41
Niedawno pisaliśmy też o...

Gran Turismo 7 z nową trasą i sprzedawaniem pojazdów

arrow-right
arrow-right

Po raz 40. rozdano Złote Joysticki

Komentarze
...
83.20.***.*** • #1
maniekmaniu
606 dni temu

RT jest ogólnie fajnym efektem ale zasobożernym. Wolę 60kl/s w każdej grze niż RT. Sprzęt jest za słaby na to.

odpowiedz
...
193.19.***.*** • #2
Raito
603 dni temu

Ja jakoś całego tego RT nie widzę... i nie mówię tutaj o rzeczonym Wieśku, ale po prostu sam nie wiem o co takie halo z tym związane :D chyba mam jakiegoś buga w postrzeganiu gier pod tym kątem.

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: