News

Głosy postaci z MGS zapraszają na świętowanie 35-lecia serii

Konami totalnie zawaliło tak ważną rocznicę, Kojima nie bardzo może, więc z pomocą przychodzą osoby podkładające głos. Snake, Otacon, Roy, Liquid a nawet Sniper Wolf zapraszają!

Jeszcze dekadę temu, mówiąc Metal Gear Solid w głowie od razu rozbrzmiewał charakterystyczny, nieco przerysowany i zachrypnięty głos Davida Haytera, który podkładał głos w częściach 1-4, Peace Walker i Portable Ops. Dlaczego nie podłożył głosu w piątej części nie wiadomo, ale podobno to Hideo Kojima za nim nie przepadał. Można by iść w stronę tego, że na stare lata "mistrz" zaczął wrzucać do swoich gier aktorów, stąd Kiefer Sutherland, ale nie zapominajmy, że Hayter napisał scenariusz do X-menów czy Króla Skopriona, więc jak najbardziej jest związany z kinematografią. Może to nie Del Toro, ale już taki Jordan Vogt-Roberts znany z Death Stranding ma na koncie znacznie mniej filmów.

Konami nie tylko usunęło MGS2 i MGS3 ze sklepów, ale i wpis o tym fakcie

Gry miały zniknąć na chwilę, ale i o tej informacji ślad zaginął...

Czytaj dalej »

Konami jednak zrobiło z serią co zrobiło, żeby było bardziej ironicznie zabijając ją spin-offem o nazwie Survive - chociaż od dawna plotkuje się o remasterze MGS 1, to chyba prace nad nim nie bardzo trwają, skoro w tak ważnym dniu, jak 35 rocznica premiery pierwszego Metal Geara (jeszcze bez Solid), firma opublikowała jedynie grafikę na twitterze, z informacją, że wciąż pracują nad przywróceniem zestawu HD MGS2+MGS3+Peace Walker do PS Store i Xbox Marketplace...

Skoro więc Konami ma swoją serię gdzieś, to właśnie David Hayter, podkładający 24 lata temu głos pod Snake'a - mimo, że nie robi tego już od 12 lat, postanowił zebrać aktorów dubbingowych znanych z MGSa i zorganizować z nimi stream, na którym powspominają jak "kiedyś to były czasy". Wśród zaproszonych na pewno usłyszymy:

- David Hayter - David / Solid Snake / Big Boss
- Christopher Randolph - Hal “Otacon” Emmerich
- Paul Eiding - pułkownik Roy Campbell
- Tasia Valenza - Sniper Wolf
- Josh Keaton - młody Ocelot
- Lori Alan - The Boss
- Debi Mae West - Meryl Silverburgh
- Robin Atkin Downes - Kazuhira Miller (wersje z PSP i MGS V)
- Cam Clarke - Liquid Snake / Miller

Na stronie wydarzenia ( https://streamily.com/MetalGearSolid ) można też kupić plakaty z autografami postaci. Wydarzenie odbędzie się 6 sierpnia o godzinie 19:00 (tego akurat nie jestem pewien - na stronie eventu pada godzina 1PM, ale nie wiadomo której ze stref amerykańskich - wybrałem więc czas Waszyngtonu).


Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 7 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

The Last of Us Part I na porównaniach

arrow-right
arrow-right

No Man's Sky dostanie darmowy 20 update

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: