News

W Hogwarts Legacy można zagrać 3 dni przed premierą

Nie trzeba czarować, chyba, że zawartością portfela.

Za tydzień czeka nas jedna z najważniejszych premier tego roku - Hogwarts Legacy. Jeśli nie możecie doczekać się przygód w świecie Harrego Poterra (ale na długo przed jego narodzinami) - to okazuje się, że jest sposób, aby zabawę rozpocząć wcześniej.

Warner Bros zdecydowało, że gracze, którzy kupią wersję Deluxe gry, zagrają 3 dni wcześniej, czyli już 7 lutego sekundę po północy. Oczywiście wersja Deluxe jest droższa - i teraz wszystko zależy od tego, na jakiej platformie chcieliśmy pograć. Gra bowiem kosztuje 299zł w wersji jedynie na starą generację, 319zł w wersji na obie generacje (w tym natywną wersję na najnowszą), oraz 359zł za wersję Deluxe. Pytanie więc, czy za 3 dni grania opłaca się wydać dodatkowe 60/40zł ? Oczywiście, stosując sztuczki z kupowaniem kart doładowujących, które sprzedawane są bez VATu (bo nie wiem jak inaczej karta o wartości 100zł może kosztować ~80zł), kupimy wersję Deluxe w cenie wersji normalnej - pytanie jednak, czy nasze sumienie nam pozwala na takie "przycinki".

Warner jest dość pewny sukcesu gry, bowiem recenzje do gry pojawią się jeszcze przed wcześniejszą premierą, w następny poniedziałek, 6 lutego. Oznacza to, że będziecie mieć po ukazaniu się recenzji jeszcze kilka godzin na podjęcie decyzji, którą wersję ostatecznie wybrać. Recenzje które można publikować aż 4 dni przed premierą to ostatnio rzadkość, więc wygląda, że twórcy są pewni braku poważnych bugów, solidnego wykonania, oraz oceny rzędu 8/10.

Z nieoficjalnych informacji wiemy, że gra ma oferować blisko 120 godzin rozgrywki w czasie których sprawdzimy 150 różnych misji. Jeśli okaże się to prawdą, możemy otrzymać jedną z ciekawszych przygód od czasu Wiedźmina 3 - aczkolwiek wg. Gamereactora, główny wątek skończymy w 40 godzin. napisałbym, że raptem, ale w sumie 40 godzin to całkiem spora ilość - w przypadku wielu gier, które są tak długie, co najmniej połowa graczy nigdy nie dochodzi do końca.

Ciekawie brzmią też zapowiedzi, że nie będzie to zwykła gra w której walczymy i czarujemy, a będziemy prowadzić dialogi z mieszkańcami świata, poznając ich historię - nie będzie to więc wydłużona o dodatkowe zadania wersja tego co towarzyszyło premierom filmów (gry nastawione na akcję i sekcje platformowe) a nastawiona na fabułę produkcja.

Premiera wersji standardowych - 10 lutego.

Czas czytania: 3 minut, 3 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Twórcy Hogwart's Legacy szukają pracowników do nowego projektu! - 07.08.2023 14:22
Hogwarts Legacy kandydatem do gry roku - 07.02.2023 23:38
Hogwarts Legacy niestety opóźnione - 12.08.2022 22:47
Hogwarts Legacy zachwyca na nowych ujęciach - 24.05.2022 22:48
Hogwarts Legacy na długim zwiastunie - 17.03.2022 22:57
Niedawno pisaliśmy też o...

Czy nowe konsole są ZA SŁABE? — Sprawdzamy PS5 i porównujemy z PC z 2023

arrow-right
arrow-right

A gdyby tak odkrywać nowe gry i mieć backlog pod ręką? Łatwizna

Komentarze
...
185.118.***.*** • #1
isaak
501 dni temu

To chyba jedyna gra obok Metroida 4 na która realnie czekam.

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: