News

Zbliża się prezentacja Dying Light 2

Ponad rok od pierwotnie planowej premiery... oby podano też datę tej nowej.

Dying Light 2 to jedna z gier które na początku zeszłego roku wpadły do bębna przesuniętych premier i to jeszcze przed pojawieniem się innych globalnych problemów ( Dying Light 2 również opóźnione). Jeszcze przed tą zmianą produkcję Technlandu zapowiadano jedynie na bliżej niesprecyzowaną "wiosnę 2020", ale potem zdecydowano się na jeszcze mniej sprecyzowany termin, gdyż nowej daty nie podano i w sumie tak czekamy w niepewności już ponad rok. Z drugiej strony, Techland jako nasza krajowa firma na pewno też miał lepsze informacje z pierwszej ręki na temat katastrofy która szykowała się u konkurencji (CD Projekt Red) i wygląda, że tym nie podawaniem daty oraz poprawianiem gry do skutku firma ma szanse na zajęcie wakatu na stanowisku firmy z etykietką "tak się powinno traktować graczy", którą Redzi w grudniu stracili.
O tym, czy jest szansa na pozytywne zaskoczenie graczy mamy dowiedzieć się już w środę. Firma chce pokazać "kilka słów na temat procesu tworzenia gry", co niestety może znaczyć, że jeszcze chwilę poczekamy na pojawienie się pozycji na półkach sklepów. Opcje są dwie - albo Techland jest na ostatniej prostej i zacznie właśnie kampanię promującą przed premierą, albo gra przez ostatni rok doczekała się gruntownej przebudowy i dostaniemy pierwsze materiały z tej nowej wersji, ale na premierę w pierwszej połowie roku nie ma co liczyć, a i druga to przed E3 wróżenie z fusów.
Niektórzy wieszczą też, że gra specjalnie została opóźniona aby poczekać na większą bazę posiadaczy PS5 i Xboxów Series X i rozwiązać problem z optymalizacją na starszych platformach - nie wydając jej tam wcale. Ja osobiście w to wątpię - nawet samo Sony nie ma odwagi wydać wszystkich swoich pozycji wyłącznie na PS5 i te najdroższe (jak Horizon 2) mimo premiery pod koniec roku lub nawet w kolejnym oficjalnie są planowane na obie platformy. Poza tym - żal wyrzucać tyle miesięcy pracy do kosza tylko dla tego, że na poprzedniej generacji pewnego poziomu graficznego już się nie przekroczy - tak w końcu powinno to wyglądać, między generacjami powinna być kolosalna różnica, a jak na razie nie ma praktycznie żadnej. Kto wie - może to Techland jako pierwszy pokaże tę różnicę, zadowalając też posiadaczy starszych sprzętów, poprzez nie zostawienie ich bez obiecanej gry.

Niestety, teaser który opublikowano na twitterze pokazuje tak niewiele i jest tak krótki, że jeśli macie słaby/ciemny monitor to poza logo gry nic nie zobaczycie. Firma nie podała też godziny o której zaprezentuje nowe materiały - ale gdy te się pojawią na pewno nie omieszkam ich wrzucić na stronę.

Dla przypomnienia, żeby mieć co w środę porównywać - trailer z 2019 roku:


Czas czytania: 3 minut, 25 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Dying Light 2. Gra na "500 godzin" dostanie 5 lat wsparcia - 14.01.2022 23:39
Prace nad Dying Light 2 zakończone! - 30.11.2021 23:13
Dying Light zmierza na Switcha - 26.08.2021 22:51
Dying Light 2 z dodatkowymi wrażeniami na PlayStation 5 - 02.07.2021 23:41
Dying Light 2 jest bliskie ukończenia - 30.05.2020 14:19
Niedawno pisaliśmy też o...

Outriders trafi do Game Passa

arrow-right
arrow-right

Microsoft dodaje do GamePassa kolejne 20 gier

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: