News

Abandoned to jednak Metal Gear Solid 6?

Ta gra nie daje o sobie zapomnieć - a twórcy tylko dolewają oliwy do ognia.

O Abandoned zrobiło się głośno, gdy ludzie zaczęli łączyć grę z Hideo Kojimą i Silent Hills ( Hideo Kojima znów udaje inną osobę?,  Abandoned znów opóźnione). Co prawda w pewnym momencie teorie o tym, że to Kojima znów nas nabiera padły, bo studio Blue Box nie tylko kilka razy zarzekało się, że nie ma z nim nic wspólnego, a sam Hasan Kahraman przemówił na twitterze, aby pokazać, że istnieje - ale to wcale nie znaczy, że gracze tak bardzo się mylili.

Jak się bowiem okazuje, być może skojarzenia nie bez przypadku chodziły wokół japońskiego twórcy, ale niekoniecznie musiały mieć związek z nim, a właśnie z jego grami. Najnowszy wpis Blue Box Game Studios, zapowiadający Abandoned wygląda bowiem dziwnie znajomo...

Jeśli chodzi o gry wideo i znane postaci z opaską na oku, to zawsze pierwszy na myśl przyjdzie właśnie on - Big Boss, czyli legendarny Snake z serii Metal Gear Solid. A jaką grę porzucił Hideo Kojima i fabularnie była ona niedomknięta? Metal Gear Solid V. Wiemy od dawna, że Konami zaraz po premierze słabego MGS Survive w 2018 szukało ludzi do nowego projektu z serii. Zakładając, że cykl tworzenia nowej gry wynosi dziś 3-4 lata idealnie by się składało, aby zapowiedzieć... Metal Gear Solid 6. Oczywiście fani "węża" na pewno zauważą, że opaska jest na złym oku, ale tu pojawia się teoria, że postać patrzy na wprost bowiem przegląda się w lustrze, a taka scena w MGS V się pojawiła:

Co ciekawe, Abandoned jest już widoczne w PS Store (chociaż niewidoczne w wyszukiwaniu na PC) a w aplikacji na telefony jedną z kategorii przypisanych do gry jest "Akcja, Taktyczna" - gra która miała by być pierwszoosobowym horrorem nijak nie będzie taktyczna (może być natomiast skradanką), natomiast kategorie te świetnie pasują do sloganu Tactical Espionage Action, czyli gatunku który Kojima uknuł właśnie na potrzeby określenia swojego Opus Mangum.

Teraz jednak najlepsze. Hasan Kahraman wstąpił w arabskim podcaście o grach, którego sponsorami miały być... Konami i Bloober Team, co znów prowadzi do Silent Hilla i MGS (umowa Konami i Bloobera na stworzenie gry jest od jakiegoś czasu jawna). Dodatkowo wiemy też, że w Abandoned będzie dostępny polski język (co możecie sprawdzić na swoich PS5), co tylko potwierdzałoby udział polaków - Konami bowiem raczej unika dawania naszego języka w swoich grach (chociaż takowe były, chociażby PES):

Jakby teorii spiskowych było mało, w dodatkowych nagraniach które znajdujemy w MGS V, w jednej z rozmów na temat projektu Les Enfants Teribles (Niechciane Dzieci - projekt w którym sklonowano Big Bossa i powstali Liquid i Solid Snake, a którego to wątku gra nie dokończyła) - na sam koniec pada określenie, że równie dobrze projekt można by nazwać "Porzuconymi" (Abandoned).

Wszystko wyjaśni się już za 11 dni, 10 sierpnia. Grę, czy raczej "aplikację do interaktywnych trailerów" jak reklamuje się ta wersja Abandoned, można już wstępnie pobrać na konsolę (i nawet odpalić). Zajmuje ona dokładnie 1.3 GB - tyle samo, ile zajmowało P.T....

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 48 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Darmowe Diablo 3 z abonamentem Gold

arrow-right
arrow-right

Beta firmware do PS5 wprowadza dodatkowe SSD

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: