News

Assassin's Creed Odyssey otrzyma niedługo ostatni patch. Gra nie będzie już dłużej rozwijana

Całkiem szybko można by rzec, lecz zdaniem dewelopera produkcja prezentuje się już dobrze pod względem technicznym

Assassin's Creed Odyssey to niewątpliwie ważna produkcja ostatnich lat. Francuzom z Ubisoft udało się zatrzymać powolny upadek serii i jeszcze raz zaoferować nowe doznania fanom tej wieloletniej marki, co potwierdzają wysokie wyniki sprzedaży.

Tytuł podczas premiery, jak większość gier tego producenta nie był może w najlepszym stanie technicznym, ale nadrabiał to wieloma innymi aspektami, dzięki czemu w serwisie Metacritic osiągnął wysoką ocenę na poziomie aż 86% stając w szranki z najlepszymi grami roku. Dziś po wielu aktualizacjach ciężko znaleźć większe błędy w ogromnym świecie tego tytułu, który przyciągnął miliony graczy z całego świata na całe dziesiątki godzin.

Nie dziwi więc fakt, iż Ubisoft zapowiedział, że wraz z pierwszą rocznicą debiutu produkcji na sklepowych półkach skończy się dla niej okres wsparcia. Data ta wypadnie już za trzy dni i właśnie wtedy powinniśmy spodziewać się ostatniego patcha o numerze 1.5.1, którego głównym zadaniem będzie eliminacja znalezionych błędów.

Z tej okazji twórcy przygotowali też specjalne wydarzenia, w których codziennie będziemy mogli zmierzyć się z innymi legendarnymi przeciwnikami. Dzisiaj będzie to „Polycaste the Jilted”, a jutro gracze postarają się upolować „Edonos the Charging Bull”. Podniesiono również nagrody za tego typu aktywności z 40 sztuk orichalcum tygodniowo, aż do 105 jednostek. Oprócz tego wszyscy gracze otrzymają już niebawem nieodpłatnie nowego wierzchowca zwanego Melaina będącego w istocie... różowym jednorożcem.

Decyzja o zakończeniu wsparcia nie oznacza oczywiście, iż ostatni Asasyn jest całkowicie pozbawiony błędów, ale zdaniem Ubisoftu nie warto dalej zajmować się poprawą ewentualnie wykrytych bugów, gdyż nie będą one miały znaczącego wpływu na rozgrywkę, a tytuł pod względem technicznym prezentuje się już naprawdę dobrze.

Przy okazji producent pochwalił się również statystykami pochodzącymi z gry, a są one doprawdy imponujące dobitnie pokazując z jak popularny tytułem mamy do czynienia. Gracze od czasu premiery uśmiercili ponad 20 miliardów (!) przeciwników spędzając z tytułem 645+ milionów godzin. Wykonano także ponad 48 milionów screenshotów i rozebrano na części 107 miliardów broni.

Do gry całkiem niedawno trafiło drugie duże rozszerzenie pod nazwą Los Atlantydy, w którym zainteresowani mogli zapoznać się z niedokończonym w podstawowej wersji gry wątkiem podwodnego miasta. Twórcy postawili na dystrybucję dodatku w postaci epizodów zawierających określone części nowej przygody ukazujących się w kilkutygodniowych odstępach, co jednak nie do końca spodobało się graczom, którzy głodni końca opowieści musieli na nie jeszcze długo czekać.

Assassin's Creed: Odyssey zadebiutował 5 października 2018 roku na PS4, Xbox One oraz PC w polskiej wersji językowej. W Japonii prowadzono również testy tytułu na konsolę Nintendo Switch poprzez streaming. Gra była również dostępna podczas testów beta usługi Google Stadia.

Tagi:
Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 30 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

PGA 2019 już za dwa tygodnie

arrow-right
arrow-right

Cyberpunk 2077 pojawi się na PAX Aus. Gracze zobaczą ponad 2 godziny prezentacji

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: