News

Breath of Wild 2 z nowym zwiastunem

Niestety premiera tej gry jest wciąż bardzo, ale to bardzo odległa.

Zelda: Breath of the Wild to jeden z system sellerów konsoli Switch, i o ile pod względem przystępności najlepszymi grami na konsoli Nintendo są wszystkie gry z Mario (i przyjaciółmi) w tytule, oraz Animal Crossing, tak Zelda nie ma sobie równych jeśli chodzi o gry dla nieco bardziej wymagających graczy. Nie dość, że jest trudna (co chwila nam się wszystko wyczerpuje i ciągle trzeba zbierać zasoby), to przedstawiony świat jest przeogromny i dostać można się praktycznie wszędzie, a każdy element gry nie jest tam bez powodu (włącznie z tym, że jeśli mamy metalowy miecz i nadejdzie to przyciągnie on pioruny, więc trzeba się chować - a i tak wtedy może nam drogę zagrodzić pożar po takim uderzeniu). Do tego absolutnie gra nie prowadzi nas za rękę i sami musimy na wiele rzeczy wpaść, a dodatkowo testowani jesteśmy w podziemnych kryptach które mają naprawdę ciekawe zagadki. Zaś droga do bossów... najkrótsza nie jest i każdy jeden to naprawdę spora przygoda, bo której odetchniemy z ulgą, że w końcu się udało.


Nic więc dziwnego, że od czasu zapowiedzi dwójki, wszyscy czekają na nowy tytuł - i chociaż wydawało się, że to jedynka wyciągnęła już 101% możliwości ze Switcha, patrząc na materiały, dwójka wyciąga z tej konsoli przynajmniej 120%. Zastanawiałem się nawet, czy odległa premiera nie oznacza, że gra faktycznie zadebiutuje na ulepszonej konsoli Nintendo (Pro) i to z niej mógłby pochodzić gameplay, ale... może po prostu jeszcze zoptymalizowano obecny silnik. Ja sam grałem w tę pozycję w trybie dokowanym i na telewizorze 4K produkcja naprawdę działała i wyglądała solidnie.

Niestety, nie podano nadal daty premiery, kończąc zwiastun tajemniczym 2022. W komunikacie prasowym pojawił się jednak dopisek "aiming", co znaczy, że firma jedynie "celuje" w ten termin. To dziwne, bo nad grą prace toczą się już na pewno więcej niż rok, ale może firma nie chce zdradzać za dużo, gdyby miał szykować się nowy sprzęt - nie martwiłbym się jednak, że gra wyjdzie tylko na niego - Switch ma bazę użytkowników nie mniejszą niż PS4 i Nintendo na pewno nie porzuci obecnych graczy (zresztą dlatego plotki mówią o konsoli z dopiskiem Pro, a nie cyferką 2).

Przypomnę też, że za miesiąc i dzień ma wyjść The Legend of Zelda: Skyward Sword HD.

Zwiastun The Legend of Zelda: Breath of The Wild 2:

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 9 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Halo Infinite znacząco wypiękniało

arrow-right
arrow-right

Diablo II Resurrected w trzecim kwartale 2021

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: