News

Cena GTA V na PS5 i XSX to skok na kasę graczy

Mimo że gra nie dostanie praktycznie żadnych zmian, będzie kosztować tyle ile premierowy tytuł.

GTA V to wciąż świetnie sprzedający się tytuł - kilka tygodni po premierze każdej większej gry wraca na podium sprzedażowe wyprzedzając niemal wszystko co się da, zupełnie jakby gracze gubili swoje płyty z grą i kupowali je po kilka razy.
Mimo wszystko, to jednak gra wydana we wrześniu 2013 jeszcze na PlayStation 3 i Xboxa 360, która już w czasie wydania rok później na PS4 i Xbox One X była co najwyżej remasterem. Poza powiększeniem rozdzielczości i oczywistej stabilności klatek na sekundę (nadal pozostano przy 30...), dodano opcję widoku FPS, trochę nowej muzyki... i w sumie to wszystko. Dopiero kolejne regularnie wydawane patche dla trybu online zmieniły zawartość obu gier, gdyż stare konsole nie były w stanie już udźwignąć takiej ilości modyfikacji ze względu na brak pamięci. Nie dostaliśmy jednak żadnych rozszerzeń fabularnych przez te 7 lat.
Wskakując więc w nową generację pewnie spodziewalibyśmy się jakiegoś odświeżenia, czy właśnie rozszerzeń trybu single - ale nie, wygląda, że Rockstar nadal będzie jedynie rozwijać w nieskończoność tryb online na obu generacjach (chociaż mają być też jakieś tryby tylko dla next-genów). Szkoda tylko, że za zupełnie tę samą zawartość, którą na PS4 i XSX oferują od 2014 roku, według cen w holdenrerskim MediaMarkt, Rockstar woła sobie... 75 euro, czyli jakieś 340 złotych!


Oczywiście gra podobno ma wyglądać lepiej i doczekać się pewnych usprawnień (zapewne czasy wczytywanie dzięki SSD drastycznie spadną), ale Rockstar na razie był bardzo lakoniczny w swojej zapowiedzi, więc pewnie sami nie wiedzą ile uda się ulepszyć. Na szczęście posiadacze wersji na obecne konsole powinni dostać "darmową" aktualizację do wersji next-gen, co nie zmienia jednak faktu, że sprzedawanie gry którą dziś można kupić bez problemu poniżej 100zł za ponad 300 to grube przegięcie. Co ważne, wersja na PS5 i XSX będzie najlepszą wcale nie ze względu na grafikę, a czasy wczytywania potyczek online, które obecnie są naprawdę frustrujące - na dyskach SSD wybrane tryby zapewne będą wczytywać się w 1-2 sekundy w tle w czasie matchmakingu, gdyż nawet gdyby nie dobrało nam graczy i wyrzuciło do lobby, podmiana kolejnych danych będzie tak błyskawiczna, że można "w ciemno" ładować dowolny tryb. Oby więc Rockstar przy takiej cenie nie wyskoczył nagle z pomysłem, że wersje z PS4 i XOne jednak nie zadziałają, gdyż jakby nie patrzeć - nawet po premierze taniej wyjdzie kupić używaną grę właśnie na te konsole i na tejże płycie grać na next-genie.
Czas czytania: 3 minut, 15 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
GTA V nie korzysta z mocy SSD w next-genach - 14.03.2022 23:29
GTA V next-gen będzie sporo kosztować - 07.03.2022 22:25
GTA V z datą premiery, GTA 6 w produkcji - 04.02.2022 23:13
GTA Online z dodatkiem fabularnym. Pomożemy znanemu raperowi - 08.12.2021 23:01
GTA 3, Vice City i San Andreas znów powrócą! - 12.08.2021 23:07
Niedawno pisaliśmy też o...

Microsoft na zakupach. Bethesda od dziś jest ich. Z czym zostanie Sony?

arrow-right
arrow-right

Demon's Souls na porównaniu przypomina ile dzieli nas od czasów PS3

Komentarze
...
185.68.***.*** • #1
skalariX
1302 dni temu

Ciekawe ile głąbów schyli się po to mydełko ...? ;p

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: