Nie milkną kontrowersje wokół tajemniczego tytułu Kojima Productions. Tym razem do dość niecodziennej sytuacji doszło na oficjalnej stronie PlayStation Australia. Gracze zauważyli, że na dniach, z sekcji „Playstation Exclusives” zniknął jeden z najważniejszych tytułów zmierzających na konsolę Japończyków, Death Stranding. Gra znanego twórcy i byłego wiceprezesa Konami jest dla wielu fanów Świętym Graalem marki, toteż informacja o możliwym braku wyłączności wywołała niemałe poruszenie i spekulacje wśród miłośników konsoli Sony.

Nie jesteśmy pewni czy jest to jedynie błąd na oficjalnej części portalu, czy zamierzone działanie mające związek z plotkami na temat rychłej premiery produkcji na komputerach osobistych. Na tą pierwszą możliwość wskazywałby brak jakiegokolwiek oficjalnego komunikatu na ten temat, jednak z drugiej strony, coś może być na rzeczy, ponieważ na kolejnych stronach regionalnych oddziałów min. PlayStation Germany czy PlayStation UK również próżno szukać po grze Hideo Kojimy śladu. Wątpliwości potęguje też fakt, iż nie jest to pierwszy raz, gdy napływają kolejne plotki na temat braku ekskluzywności tego tytułu. Kilka miesięcy temu, podczas prezentacji oficjalnych pudełek, w jakich zadebiutuje produkcja, okazało się, że są one pozbawione słynnego napisu „Tylko na PlayStation”, który wszystkie gry dostępne jedynie na konsolę Sony otrzymują. Ponadto na początku bieżącego roku byliśmy też świadkami przecieku, w którym oprócz potwierdzonej wersji na PS4, wspomniano także o platformie PC. Jako że informacja ta pochodzi z tego samego źródła co wyciek daty premiery (co ostatecznie się potwierdziło), to można domniemywać o jej prawdziwości.

Warto wspomnieć, że Death Stranding ujawniony na E3 w 2016 roku borykał się z wieloma problemami podczas procesu produkcji, a jego data premiery była wielokrotnie przekładana. Choć szumnie zapowiadany tytuł zgromadził wokół siebie gigantyczne pokłady hajpu, to wizja pozbawienia go ekskluzywności w niedługim czasie po premierze w połączeniu z wymienionymi wcześniej komplikacjami towarzyszącymi powstawaniu tytułu może skutecznie zdenerwować część graczy pozostającej po niebieskiej strony mocy. Czy tak się stanie? Przekonamy się już niebawem. Może nawet jeszcze na Gamescom, gdzie jak pisaliśmy wcześniej, Kojima planuje wystąpić osobiście.

 Gamescom: Hideo Kojima na żywo podczas ONL

Jeśli ww. rewelacje się nie potwierdzą, to Death Stranding zadebiutuje 8 listopada bieżącego roku jedynie na PS4.