News

Death Stranding z tańszym update PS4 -> PS5?

Albo Sony się oficjalnie "rąbnęło", albo chociaż raz będzie nieco taniej.

Przyzwyczajamy się już trochę, że Sony kasuje graczy za aktualizacje gier z PS4 do PS5, chociaż aktualizacje te zazwyczaj niewiele wnoszą. Można liczyć głównie na wsparcie DualSense (to akurat bardzo fajne), ewentualnie 60FPS zamiast 30 klatek w naciąganym 4K, ale już na lepsze tekstury, inne światło czy Ray Tracing nie ma co liczyć. Jedną z takich gier było Ghost of Tsushima, dla której dodatkowa wyspa Iki (rozszerzająca grę do wersji Director's Cut) kosztuje 84złote, ale wersja na PS5 kosztuje o 40zł więcej. Tyle samo kosztuje przejście z wersji PS4 do PS5 (oczywiście po zakupie dodatku, więc cena wychodzi ta sama). Tak samo będzie to wyglądać dla każdej nowej gry - jak np. Gran Turismo 7 czy God of War: Ragnarok. Jedynie przez niedopatrzenie Sony update dla Horizon II: Forbidden West będzie darmowy, zgodnie z obietnicą sprzed premiery - i o ile kurs złotówki względem Euro nie skoczy, to każda z tych gier kupiona w wersji na PS4 będzie wymagała dopłaty 40zł, aby na PS5 nie grać w trybie kompatybilności, a w wersji natywnej (obojętnie czy mamy wersję na płycie czy cyfrową).

Horizon 2 wyjątkowo z darmowym update z PS4 do PS5

Bo jak się obiecało tylko dla jednej gry, to dlaczego rozszerzać to na inne?

Czytaj dalej »

Wychodzące w czwartek rozszerzenie Director's Cut dla Death Stranding będzie tutaj jednak pewnym wyjątkiem, gdyż Kojima Productions, mimo logo PS Studios na wszelkich trailerach rozszerzenia, nie należy oficjalnie do wewnętrznych studiów Sony i Kojima, któremu narzucenie tytułu "D'sC" nie bardzo się podoba, postanowił przyciąć cenę dodatku. Z tego powodu aktualizacja miałaby kosztować raptem 10$ / 10€, co patrząc na cenę GoT, oznaczałoby ok. 42zł w naszym kraju. Update z PS4 do PS5, wzorem powyższych gier powinien kosztować 40zł, ale brytyjski oddział Sony potwierdził dziś, że u nich dodatek ten będzie dostępny za 5£, co oznacza zapewne 20 - 21 złotych.

Bezpośrednia aktualizacja podstawowej wersji gry z PS4 do PS5 Director's Cut powinna więc kształtować się gdzieś w okolicach 62 - 69zł, wciąż taniej, niż sam dodatek do drugiej w tym roku wydanej "wersji reżyserskiej" całkiem przecież świetnej gry. Niestety, Sony nie wrzuca do PS Store opcji preloadu rozszerzenia dla obecnych posiadaczy gry, a takowe nabyć będziemy mogli dopiero w piątek, 24 września, w dniu premiery (tak samo było z FF VII czy Ghost of Tsushima). Osoby, które gry do tej pory nie miały i zdecydują się na wersję cyfrową, grę mogą pobrać już dziś. To też dość nieuczciwe zadanie, bo aktualizacja next-genowa oznacza zapewne kilkadziesiąt GB do pobrania dopiero w piątek (i tylko za pośrednictwem konsoli, jeśli mamy grę w wersji na płycie).

Recenzja: Death Stranding

Ogranie najnowszej gry Hideo Kojimy zajmuje kilkadziesiąt godzin, ale to chwile miło spędzone przed konsolą. Czy jednak jest to gra dla wszystkich? Czy noszenie paczkomatu po zboczach gór nie jest nudne? Przeczytajcie, a najlepiej spróbujcie sami.

Czytaj dalej »

Przypomnę, że rozszerzona wersja DS ma zawierać nowe bronie i przedmioty, dodatkową muzykę, nowe zlecenia, tryb misji VR, wyścigi samochodowe a także nowe wątki fabularne o których na razie nic nie wiadomo i nie zdradził, ani nawet nie poruszył tego fenomenalny trailer od samego Hideo. Opcje są więc dwie - albo dodatkowe historie są zapchaj dziurami, albo Kojima chce nas czymś zaskoczyć (oby kolejną grą) i nie chciał zdradzić nic więcej, niż w pierwszym trailerze od Sony.

Platformy:
Czas czytania: 4 minut, 3 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Diablo II kolejną grą, w którą może być problem grać offline

arrow-right
arrow-right

Kena: Bridge of Spirits na zwiastunie premierowym

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: