News

Diablo II kolejną grą, w którą może być problem grać offline

Jeszcze trochę a w singla nie będzie można grać bez abonamentów PS+ i Gold...

Do premiery Diablo II Resurrected zostało już mniej niż dzień, ale nawet na ostatnią chwilę zamiast dobrych wiadomości, dostajemy takie których niekoniecznie chcielibyśmy słuchać, chociaż trudno je też zaliczyć do kategorii złych wiadomości.

Pierwsza informacja to taka, że gra na start nie dostanie rankingów online. Takowe mają pojawić się za jakiś czas, ale to nic fajnego słyszeć, że na start dostajemy wybrakowaną grę. Blizzard, słynący z tego, że wydaje swoje gry gdy są gotowe, z jakiegoś dziwnego powodu zupełnie przeciwnie postępuje z remasterami, które dostają datę premiery, a potem wjeżdżają z problemami.

Z kolei inną nieciekawą informacją jest fakt, że nawet grając w tryb single player przy wyłączonym internecie, gra po pewnym czasie (zapewne nie w samej grze, a wg. kalendarza) może wymagać od nas podłączenia się online i sprawdzenia, "czy może czasem nie wyszedł jakiś patch poprawiający grę"... Tak, doczekaliśmy czasów, gdy gra nie tylko będzie wymagać patchy, ale będzie utrudniać grę bez sprawdzenia, czy są one dostępne...

Nieciekawie brzmi też informacja, jakoby gra miała najlepiej prezentować się na next-genach... a mówimy o grze, która w oryginale wymagała raptem 32MB pamięci RAM i Pentium 233, a więc odliczając to, co zużywa w tle system, gra byłaby w stanie pójść na PS2 i pierwszym Xboxie. Informacja o tym, że na PS4 i Xboxie One S nie będzie uzyskiwać tej samej jakości co na kolejnych inkarnacjach sprzętów brzmi więc trochę jak żart, bo nawet te leciwe już dziś konsole powinny nie tylko bez problemu radzić sobie z grą, ale jeszcze mieć zapas mocy. Ba, takowy powinien zostać nawet na Switchu, na którego gra też wychodzi. Obawiam się więc nieco leniwie zrobionego portu, ale na prawdę na temat wydajności nie będziemy musieli czekać długo.

Premiera Diablo II Ressurected już jutro, 23 września o godzinie 17:00 czasu polskiego. Reszta świata zagra o tej samej godzinie (więc u nich będzie to nieco inna pora, zależnie od strefy), także szykujcie się na zapchane serwery - i jeśli będziemy mieli pecha, to być może nawet singla nie odpalimy, bo gra może chcieć sprawdzić wspomniane już "być może dostępne i być może potrzebne" aktualizacje...

Czas czytania: 3 minut
Niedawno pisaliśmy też o...

Koch Media i Xbox Game Studios z mnóstwem zapowiedzi gier z polską wersją

arrow-right
arrow-right

Death Stranding z tańszym update PS4 -> PS5?

Komentarze
...
5.173.***.*** • #1
Raito
1000 dni temu

Coś czuje, że będzie płacz i zgrzytanie zębów przez te uwarunkowania always online. Osobiście hype mi jakoś przeszedł ale kibicuje produkcji i Vicarious Visions.

odpowiedz
...
194.49.***.*** • #2
gnysek
999 dni temu

Ja przestałem kibicować po becie, w której modele 3D i całe poruszanie ewidentnie przyklejały się pod wersję 2D, którą można było przełączyć w locie. Wolałbym, gdyby było na odwrót - a tak niestety sporo traciło na płynności.

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: