News

Beta Diablo 2 już w ten weekend

Na szczęście ten remaster jest zrobiony na poziomie Activision, a nie Blizzarda.

Activision od jakiegoś czasu wskrzesza klasyki - Crash, Spyro czy Tony Hawk doczekały się stworzonych zupełnie na nowo wersji oryginalnych gier, ale z nieco przystępniejszym sterowaniem i drobnymi zmianami, które sprawiły, że gracze niezwykle ciepło je przyjęli (czego np. nie można powiedzieć o Medievilu który był aż zbyt podobny do oryginału ( Recenzja: MediEvil (2019)).

Trzeba jednak przyznać, że znajdujący się w spółce z Activision Blizzard chcąc dołączyć do akcji "odnawiania" starych gier, dokonał rzeczy wprost przeciwnej - odnawiając Warcrafta III poszedł na taką łatwiznę, że na firmę wylało się wiadro pomyj, gdyż zamiast stworzyć produkcję od nowa, naniesiono ulepszenia na starą grę, a to czego nie odnowiono - zostało wycięte. Na szczęście posypali głowy popiołem i tworząc odnowioną wersję Diablo 2 zrobili to tak samo, jak reszta gier z grupy Activision - zaczynając prace od zera na nowym silniku, zachowując starego ducha, ale dając nowe sterowane i uzupełniając stare funkcje do dzisiejszych standardów. Twórcy mocno wzięli sobie też do serca komentarze o zbyt bajkowym Diablo 3, więc dwójka mimo pełnego 3D niesamowicie mocno przypomina oryginał i zapowiada się, że i czwarte Diablo otrzyma podobny styl (ale bez izometrycznej nieruchomej kamery). Obecny remaster będzie więc nie tylko nostalgiczną podróżą, ale przedsmakiem tego, jak seria wraca do oryginalnego klimatu.

Dość już jednak wstępów i przejdźmy do konkretów. Blizzard ogłosił, że z racji na sieciowy tryb gry, udostępni graczom wersję beta. I tak, osoby które zamówią preorder, zagrają w wersję beta Diablo II: Resurrected już w ten weekend 13 sierpnia, od godziny 19:00. Druga tura, dostępna dla wszystkich potrwa kolejny weekend, 20 sierpnia też od godziny 19:00.

Co ważne, w tym czasie będzie dostępne w grze naprawdę dużo - dwa pierwsze akty i aż 5 klas postaci (barbarzyńca, amazonka, czarodziejka, paladyn, druid). Co ważne, nie będzie ograniczenia poziomów.

Beta będzie dostępna na wszystkich konsolach poza Switchem (ale gra na tę konsolę trafi). Co ważne, druga beta nie będzie wymagać ani Xbox Gold ani PS+, ale po premierze (23 września) obie usługi będą wymagane do gry przez sieć.

Czas czytania: 3 minut, 2 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

GTA 3, Vice City i San Andreas znów powrócą!

arrow-right
arrow-right

Gry Codemasters już w EA Play

Komentarze
...
194.49.***.*** • #1
~asdf
1035 dni temu

Pff, po co kupować grę, jak prawie połowę uda się przejść w ramach beta-testów?

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: