News

Final Fantasy VII z nową zapowiedzią?

Square szykuje na sobotę niespodziankę dla fanów remake.

W Japonii wiele jest rzeczy, których można jej mieszkańcom zazdrościć (poza pracoholizmem), a jedną z takich rzeczy jest bardzo powszechne przenikanie świata gier do świata rzeczywistego. Poza sklepami oferującymi tysiące gadżetów, czy też kawiarenkami urządzonymi w stylu ulubionych gier, bardzo popularne są też koncerty. Często muzykę i piosenki do gier tworzą znane na tamtejszym rynku gwiazdy, a z reklamy korzystają obie strony - gwiazda ma powód do ogłoszenia trasy koncertowej, a twórcy reklamują swoją pozycję.

Jeden z takich koncertów dostanie wkrótce Final Fantasy VII. Na wydarzenie zaprosił w imieniu Square Enix Music producent tej pozycji, Yoshinori KItase. Co ciekawe, w tle można zobaczyć działającą pierwszą część remastera przygód Clouda, ale uwagę przykuwa kilka rzeczy. Po pierwsze - gra zdaje się chodzić w 60 FPS, co może oznaczać, że wkrótce pojawi się update na PlayStation 5. Bardziej interesujące są jednak google VR Oculus Quest, które mogą oznaczać, że gra chodzi na sprzęcie PC (tryb VR raczej by się nie sprawdził). To z kolei przypomina nam, że już za dwa miesiące kończy się ekskluzywna wyłączność FFVII na konsole Sony.

Dwa dni po sobotnim komunikacie, o koncercie zaplanowanym na 13 lutego wypowiedział się z kolei współreżyser remastera, Motomu Toriyama, który potwierdził, że w trakcie koncertu pojawi się sekcja w której zdradzą nowości dotyczące gry. Fani oczywiście najbardziej chcieliby usłyszeć coś o drugiej części kompilacji (i nie wiadomo czy ostatniej, czy grę tak rozciągnięto, że pojawi się i trzecia). Na razie jednak zapowiada się, że sprawa dotyczyć będzie ulepszeń i wydania na pozostałe sprzęty, czyli PC, PS5 i Xbox. Tu też pojawia się ciekawa kwestia, bowiem nie wiadomo czy gra pojawi się na Xboxie One (którego wersja S jest nieco słabsza od PS4), ze względu na słynny problem z teksturami którego przez ponad rok nie naprawiono na PS4. Przypomnę, że z tego powodu już rok temu Sony przypadkiem zamiast wersji na PS4 pokazało wersję PCtową na jednym z trailerów, więc wiemy, że będzie ona wyglądała lepiej ( PlayStation chwali się dzisiejszą premierą FF VII Remake. I pokazuje grę na PC zamiast PS4...).

Tak czy siak, jeśli twórcy ujawnią przynajmniej jedną ze wspomnianych dwóch wiadomości, fani na pewno będą szczęśliwi. Przypomnę, że nasza recenzja znajduje się tutaj:  Recenzja: Final Fantasy VII Remake.

Czas czytania: 3 minut, 8 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Crash Bandicoot 4 zmierza na nowe platformy

arrow-right
arrow-right

Aktualne promocje w PS Store - luty

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: