News

Gran Turismo 7 i PS VR 2 dopiero w 2022 roku

Sony w środku tygodnia przychodzi z raczej niezbyt dobrymi informacjami.

Przed premierą PlayStation 5 wiele osób łudziło się, że Gran Turismo 7 zdąży dojechać na premierę, albo wzorem poprzednich części dostaniemy jakąś mocno okrojoną wersję. Bliżej premiery oficjalne trailery mówiły jednak o pierwszej połowie 2021, a w styczniu Horizon 2 i GT7 w tych samych reklamach zaczęły dostawać dopisek o premierze w drugiej połowie roku.

Custom image
Tak w listopadzie promowano GT7

Ktoś się chyba jednak mocno przeliczył, bowiem w wywiadzie dla magazynu GQ Jim Ryan wyznał, że gra wjedzie na półki dopiero w 2022 roku! Wszystko rzekomo z powodu koronawirusa, ale wiemy też jakie Kazunori Yamauchi ma przywiązanie do detali i pewnie już teraz zbyt długo szlifuje jakąś i tak niezauważalną dla graczy rzecz w swoim najnowszym produkcie, zamiast skupić się na dostarczeniu i szlifowaniu najważniejszych dla graczy komponentów. Oczywiście jest tu gdzieś prawda, bo skanowanie torów czy samochodów faktycznie jest obecnie utrudnione, ale też bez przesady - grę zaczęto robić na długo przed epidemią i premierą konsoli PS5, więc zrozumielibyśmy kilka miesięcy - ale rok?

Przy okazji tego samego wywiadu, oraz tym razem dodatkowo także na PS Blogu wspomniano o googlach PS VR 2. Naiwni bylibyśmy jednak sądząc, że oznacza to ich rychłe ujawnienie, albo jakiekolwiek informacje czy zdjęcia. Poza krótkim marketingowym: tworzymy, to najnowocześniejszy sprzęt i największa innowacja - nie podano żadnych detali. Domyślać można się, że google nadal będą czarno-białe, jak PS5, nie wiemy też czy będą bezprzewodowe potwierdzono też, że gogle będą miały wciąż jeden kabel, nic nie wiemy też o rozdzielczości - pozostaje więc czekać na detale. Szkoda, że Sony pokpiło też wsparcie gogli w grach na PS5 i obecne jak na razie zostają sprzętem dla PS4, który można odpalać jedynie w trybie kompatybilności i jedynie ze starą kamerą, o ile mamy odpowiednią (darmową) przejściówkę ( Sony potwierdza (nie)kompatybilność urządzeń z PS5. Będzie darmowy adapter dla posiadaczy PS VR).

Kto wie, czy Gran Turismo 7 nie ma być tytułem startowym dla PS VR 2 - obie wiadomości dziwnym trafem pojawiły się tego samego dnia i Jim Ryan wspomnniał o nich niezwykle blisko siebie w udzielonym wywiadzie. Oby tym razem gra w trybie wirtualnej rzeczywistości dawała radę utrzymać 16 samochodów w HD - bo GT Sport dawało radę z tylko jednym przeciwnikiem na wybranych trasach w (prawdopodobnie) 720p.

Jeden tytuł z tegorocznej listy "must-have" mniej. Oby Sony zaskoczyło czymś innym w miejsce tej premiery, bo jak na razie ten rok nie zaczyna się dobrymi wiadomościami.

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 15 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

#PlayAtHome od Sony z kolejną darmową grą dla wszystkich

arrow-right
arrow-right

Diablo 2 trafi na konsole. I wygląda nie gorzej od czwórki

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: