News

Gry Codemasters już w EA Play

6 nowych gier wyścigowych trafia za darmo do posiadaczy GamePassa na Xboxie i do posiadaczy EA Play na wszystkich sprzętach.

Od czasu gdy EA kupiło Codemasters minęło już ponad 8 miesięcy, ale dopiero teraz udało się załatwić wszystkie formalności (zapewne chodzi o przeniesienia licencji), aby do ich programu "darmowego grania" (kosztującego 80zł rocznie) dołączyła część z gier wyścigowych tejże firmy. Warto tutaj wspomnieć, że posiadacze Game Passa na Xboxie z katalogu EA Play korzystają bez opłat - a ze względu na wsteczną kompatybilność z każdym xboxem, dostaniemy nawet starsze gry, jak chociażby Black z Xbox 360, którego uwielbiam.

Tym oto sposobem od dziś na PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series można pobierać bez dodatkowych opłat:
- Dirt Rally
- Dirt Rally 2.0
- Dirt 4
- Dirt Rally 5
- GRID
- F1 2020

Strzelam też, że gdzieś w okolicach maja 2022 do listy dołączy F1 2021, tak samo jak kolejne FIFY dołączają zazwyczaj 8-10 miesięcy po premierze (obecnie można już grać w FIFA 2021, w tym wersji next-gen).

Recenzja: F1 2021

W ten sam weekend, w którym w F1 pojawiła się rewolucja w postaci wyścigów sprinterskich, do sklepów zawitała najnowsza odsłona gry o królowej motosportu, z nie mniej rewolucyjnym trybem fabularnym.

Czytaj dalej »

Warto też zaznaczyć, że zanim EA kupiło Codemasters, to "codies" kupili... Slightly Mad Studios, twórców serii Project C.A.R.S, więc teoretycznie i ich gry powinny trafić wkrótce do usługi, ale z niewiadomego powodu nie załapały się na listę. Dwójka nie trafiła do usługi prawdopodobnie przez to, że wydawcą było Bandai-Namco, ale jedynka w PS Store widnieje już pod EA Games, więc mam nadzieję, że i ta gra dołączy wkrótce do listy.

Przypomnę też, że za ok. 3 lata do listy zaczną dołączać gry z serii WRC, gdyż od 2023 roku Codemasters, a tym samym EA ma być ich wydawcą. Niestety, 2024 to trochę zbyt odległa data, aby kupować EA Play czy GamePassa na tak długo (chociaż mój Xbox w AllAccess ma ważnego GamePassa do 2023, więc pewnie na 10-godzinny trial mam szansę się zapłapać...).

Codemasters kładzie ręce na marce WRC. Wygrali licytację

Zanim to jednak nastąpi, otrzymamy jeszcze 3 sezony od obecnych twórców.

Czytaj dalej »

To co, gotowi na wyścigowe harce? Ja właśnie podłączyłem moją kierownicę G29 i zmykam odpalać pierwsze pobrane gry. Na pierwszy ogień leci na bank Dirt 5, bo chociaż już wcześniej był dostępny na Xboxach, to jednak G29 mam na PlayStation.

Czas czytania: 3 minut, 9 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Beta Diablo 2 już w ten weekend

arrow-right
arrow-right

Hellblade dostało ulepszoną wersję. Jedynie na Xboxa

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: