News

Horizon z próbką polskiej wersji i trailerem fabularnym

Do premiery nowych przygód Aloy został już niecały miesiąc, nie zdziwcie się więc gdy wkrótce zacznie wyskakiwać z lodówek.

Do premiery Horizon II: Forbidden West zostało raptem 30 dni, Sony zaczyna więc z grubej rury kampanię reklamową, a my dzięki temu mamy okazję posłuchać polskiego dubbingu. Trailer co prawda nosi tytuł "zwiastun historii", jednak trzeba przyznać szerze - nie tylko brak tu większych spoilerów, ale w ogóle ciężko powiedzieć, czy jest tu jakaś fabuła, czy głównie krótkie ujęcia różnych scenerii. Bo o tym, że maszyny atakują ludzi, wiemy przecież z pierwszej gry, gdzie cały upadek imperium Faro i bunt maszyn poznajemy przez kilkanaście godzin głównego wątku. Cieszy, że główna bohaterka wciąż ma ten sam głos, bowiem po tym gdy ogłoszono totalnie nową obsadę do filmu Uncharted bałem się nieco, że Sony może zatrudnić nowe, losowe osoby. Nie każdy lubi polski dubbing, ale mi akurat Julia Kołakowska-Bytner całkiem podpasowała w tej roli, przypominając nieco Karolinę Gorczycę w Tomb Raiderze.

Nieco więcej zdradza natomiast wersja angielska tego zwiastuna (aż 6 razy dłuższa!) - zwłaszcza, że przez znacznie dłuższy czas, grafika wgniata już w fotel, chociaż trzeba pamiętać, że wyraźnie zaznaczono, że materiał składa się z gameplayu z PlayStation 5 wymieszanego z cutscenkami, co oznacza, że są one pre-renderowanymi filmami. Zapewne aby posiadaczom słabszej PS4 zapewnić w tych momentach te same wrażenia, lub aby wykorzystać efekty post-processigu, których nie dałoby się użyć w czasie rzeczywistym. W angielskiej wersji pojawia się też znana z Matrixa aktorka Carrie-Anne Moss, chociaż muszę przyznać, że jak na umiejętności i możliwości ekip Sony, wygląda niezwykle słabiutko.

Pozostaje mieć nadzieję, że wszelkie fragmenty z trailerów, na których Aloy walczy, czy porusza się na maszynach to właśnie te fragmenty które pochodzą z czystego gameplayu - jeśli właśnie tak będzie wyglądać gra, to na pewno nie poczujemy zawodu.

O tym, czy Aloy znajdzie sposób na pozbycie się (lub przeprogramowanie) agresywnych maszyn i jaką rolę w tym wszystkim pełni Sylens, przekonamy się już 18 lutego. Oczywiście, tylko na PlayStation.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 49 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Sony znów przygotowało podsumowanie roku dla każdego z nas

arrow-right
arrow-right

Microsoft kupuje Activision!

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: