Niczym Snake w MGSach, Kojima zakradł się wczoraj na polskie ziemie i twittera zalały zdjęcia z odwiedzin studia CDProjekt RED, gdzie przyjechał zapewne zobaczyć jak idą prace nad Cyberpunkiem. Szybko jednak wszyscy doszli do wniosku, że wcale nie to jest jego głównym punktem wycieczki, a pierwsza (i oby nie ostatnia) wizyta w naszym kraju to raczej zasługa kampanii marketingowej Death Stranding, której polską lokalizację przygotowało Sony Polska ( Death Stranding z polskim dubbingiem. Sprawdźcie zwiastun). Kilka godzin później faktycznie dostaliśmy zdjęcia z Warszawskiej siedziby PlayStation Polska, w tym tę zapowiadającą wystąpienie Hideo w jakimś filmie.

Twórca DS nie tylko przywitał nas w nim po polsku (co jest wyróżnieniem, bo jak wiadomo nawet po angielsku wypowiada zazwyczaj 1-2 zdania i woli japoński), ale zachęcił oczywiście do kupna swojej gry i potwierdził, że będzie ona dostępna w pełnej polskiej wersji (chociaż wolelibyśmy potwierdzenie, że można się przełączać na angielską i japońską).

Mnóstwo zdjęć z tej wizyty znajdziecie oczywiście na profilu Kojimy ( https://twitter.com/HIDEO_KOJIMA_EN/media ), jak i jego asystenki Ayako ( https://twitter.com/Kaizerkunkun/media ) .

Premiera Death Stranding 8 listopada, ale to już pewnie wiecie.