News

Microsoft ujawnia szczegóły Gears Tactics. Gra czerpie całymi garściami z XCOM

Dobrych strategii taktycznych nigdy za wiele.

Gears Tactics to jedna ze spin-offowych produkcji w uniwersum Gears of War zapowiedziana jeszcze w 2018 roku. Dotychczas o grze poza tym, że ma być nastawioną na taktyczną zabawę strategią, nie wiedzieliśmy zbyt wiele, aż do nocnego TGA 2019, gdzie ujawniono spory fragment gameplayu produkcji:

W przeciwieństwie do dość tajemniczego materiału o następcy Hellblade, z jakiego nie dowiedzieliśmy się niczego konkretnego, tutaj sporo elementów rozgrywki mamy wyłożone jak na tacy. Od razu widać, iż gra czerpie całymi garściami z serii XCOM stosując podobny rzut izometryczny, system osłon i turowy system walki. Fani taktycznych strategii poczują się tu więc jak w domu.

Tytuł ponownie zabierze nas na planetę Sera, a akcja gra będzie się działa 12 lat przed wydarzeniami z pierwszego Gears of War. Główną oś historii będzie stanowiła kwestia narastającego zagrożenia ze strony Szarańczy i walka zdezorganizowanych resztek ludzkości o przetrwanie na powierzchni planety.

Co ważne pod względem grafiki tytuł prezentuje się znacznie lepiej od gier tego gatunku oferując jakość na naprawdę wysokim poziomie, porównywalnym z tradycyjnym Gears of War, co może pomóc w popularyzacji taktycznych FPS, jakie są przez wielu graczy uważane, za niezbyt widowiskowe. Twórcy zadbali także o kampanię fabularną z prawdziwego zdarzenia, której ukończenie według ich zapewnień zajmie nawet 40 godzin.

Za produkcję gry pod czujnym okiem Microsoftu odpowiada brytyjskie studio Splash Damage znane między innymi z Enemy Territory: Quake Wars. Tytuł zadebiutuje 28 kwietnia 2020 roku na PC (Steam i Windows Store). Pomimo wczesniejszych doniesień o planowanej wersji na Xbox One w udostępnionym materiale nie widnieje żadna informacja na ten temat.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 25 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Odpoczywamy, ale nie znikamy :) - 10.03.2023 20:11
18 lat temu PSX Extreme uznało nas najlepszą stroną o grach - 10.03.2023 13:48
Forum - 10.03.2023 13:18
Square wchłonie Luminous Productions, bo Forspoken zawiodło - 28.02.2023 23:13
Sony wywraca nasze spojrzenie na pady z projektem Leonardo - 05.01.2023 23:30
Niedawno pisaliśmy też o...

The Outer Worlds doczeka się sporego dodatku w 2020 roku

arrow-right
arrow-right

Zapowiedziano sequel Hellblade. Nowy tytuł ma nazywać się Senua's Saga: Hellblade 2

Komentarze
...
213.136.***.*** • #1
philipo
1539 dni temu

Całkiem przyjemnie się to zapowiada.

odpowiedz
...
85.89.***.*** • #2
GoDlike
1539 dni temu

Ja z pewnością sprawdzę choć sam setting średnio mi leży.

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: