Tegoroczny RPG od Obsidian Entertainment w postaci nowej marki — The Outer Worlds to prawdziwy czarny koń branży. Gra, która miała okazać przeciętniakiem, ostatecznie zgarnęła całą masę pozytywnych opinii i wylądowała w serwisie Metacritic z oceną wersji na PS4 na poziomie aż 86/100, czym zaskoczyła nie tylko wielu graczy, ale samych analityków.

Sukces sprzedażowy tytułu niejako potwierdził właśnie sam producent poprzez ujawnienie na Twitterze faktu tworzenia DLC do kosmicznego RPG-a:

Niestety na temat samego dodatku nie wiemy zbyt wiele. Oprócz samej daty premiery, jaka wyznaczona została na 2020 rok, nie podano żadnych dodatkowych informacji. W grze wciąż zostało co najmniej kilka wątków bez odpowiedzi, które mogą stanowić idealne podstawy do stworzenia DLC, ale obecnie możemy jedynie zgadywać, na której rozwinięcie historii ostatecznie zdecydowali się deweloperzy.

Przy okazji samej zapowiedzi Obsidian podziękował fanom za wsparcie, jakim obdarzyli oni firmę oraz za oddane na grę głosy podczas trwania TGA 2019. Ostatecznie produkcja nie zdobyła żadnej nagrody pomimo czterech nominacji, co jednak zdaje się studiu nie przeszkadzać.

Warto wiedzieć, że Amerykanom nie zawsze powodziło się tak dobrze. Niedawno, bo zaledwie kilka lat temu producent zmagał się z problemami natury finansowej. Wydane wówczas gry w postaci Pillars of Eternity 2 oraz Tyranny, choć docenione przez społeczność, to okazały się sprzedażowymi klapami, doprowadzając producenta do prawdziwej desperacji. Studio udało się uratować poprzez dołączenie go do rodziny Xbox Game Studios, gdzie dysponując pokaźnym budżetem, deweloperzy skupiają się obecnie jedynie na produkcji gier, zamiast martwić się o środki.

The Outer Worlds zadebiutował 25 października na PS4, PC oraz Xbox One i jest dostępny w polskiej wersji językowej. W planach na przyszły rok jest również wersja na przenośną konsolę Nintendo Switch.